Farklı HDD soketi kullanmak

gurecumut

Hectopat
Laptop da HDD soketi yok HP marka laptop üretimden öyle çıkıyormuş parçanın dolu halini orijinal halini yurt dışı hariç hiçbir yerde bulamadım. Yurt dışı fiyatı da ucuz ama kargo ciddi pahalı. Sorum şu başka markaya ait aynı boyutta aynı pin sayısına sahip bir HDD soketi kullansam sorun olur mu hız bakımından falan. Orijinal soketinde baktığımda üstünde hiçbir devre yok sadece bağlantıları birleşiyor o kadar. CD girişi ile takın demeyin denedim 80-90mb/s ye çıkan hız ve girişinde 40-50'lere düştü performans çöp oldu. Ve üretimden öyle çıktığını nereden biliyorsunuz derseniz müşteri hizmetlerini aradım ve yabancı forumlara baktım bu sorundan şikayetçi çok kullanıcı var.

Anakart şeması arayıp soketin adını bulmaya çalışacağıma direk diskten yürüyeyim dedim, daha önce denediğim bir şey ise direk olur ya da olmaz diyecektim. Ki çalışma ihtimali yüksek zaten whitelist tarzı bir şey yoksa, birazcık merakımdan sordum.

Seagate st2000lm
Laptop da HP db 00023nt öyle bir şeydi
Denemek isteyen arkadaşlar boşuna denemeyin olmuyor 5 farklı soket denedim 8 pinli hepsi olumsuz tanımadı bile diski

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı