Farklı HDD'deki işletim sistemini açma

BayRamiz06

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selamlar elimde 2 adet harddisk bulunmakta. 1. 200 GB sata 2. olanı 250 GB sata. Ben 2 tane Windows 10 kurdum. Ama başlangıçta Boot menüde 1. sırada olanı başlatıyor. Seçim ekranı çıkmıyor. Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar başlatılırken, sürekli F8 tuşuna bas-çek yapın. Çıkan menüden yapılan seçimlerle işletim sistem(ler)ini eğer düzgün kurulduysa değiştirebilirsiniz.

İki tane işletim sistemini kullanacaksanız, örneğin:
Windows 10 kuracağınız disk haricindeki diğer disk(ler)i BIOS'dan kapatın ya da fişini çıkarın öyle kurun. Sonra Windows 7 kuracağınız disk haricindeki diğer disk(ler)i BIOS'dan kapatın ya da fişini sökün öyle kurun. Sonra tüm diskleri bağlayıp açılırken F8 ile çıkan menüden disk seçimi ile işletim sistemini kullanın.

Hangi işletim sistemi önce kuruldu, ne kuruldu, BIOS UEFI destekli mi, UEFI ile mi kuruldu... Doğru düzgün bilgi verilmemiş. Sorunuzun cevabını net bilebilmek için kahin olmak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı