Farklı ISS arası ping farkı?

Oluapjpj

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar bulunduğum ilçede TT fiber kullanıyorum. Aynı ilçedeki arkadaşlarım CS:GO'da 60-70 arası ping alıyorken ben 45-55 alıyorum. İnternetten okuduğum bir haberde TürkNet artık TT fiber altyapısını kullanarak hizmet veriyormuş. Şu an TT'a 95 TL ödeyerek 35 Mbps internet alıyorum. Fakat TürkNet'te 85 TL'ye 100 Mbps internet var. Sorum ise bu iki ISS arası ping farkı olur mu?

Hızla çok bir işin yoksa geçme. Türknet ping değerleri rezalet. Arkadaşlarımın pinglerine +20 ekliyorum en az. Apartmancılar kablocular gelmesin yorumuma Gabar dağında oturmuyorum. Leş yani bu firma ping konusunda basit.

TurkNet gerçekten rezalet. Perşembe günü TT ekipleri yan apartmanımıza komşuya internet bağlamak için geldiler. Geldiklerinden beri kopma sorunları yaşıyorum, 8 Mbps destekleyen altyapıya 6 Mbps'yi zor veren TurkNet şu anda bana 3.4 Mbps'nin üstünde hız veremiyor. Onun yerine git TT al, sorun oldu mu hemen geliyorlar.

TT altyapısı kullanmasına rağmen, TurkNet'in kendi yurt dışı çıkışları var.
Muhtemelen CS:GO oynarken, ping TT'ye kıyasla daha iyi olacaktır çünkü Viyana'ya direk bağlantısı var.

Apartmancılar kablocular gelmesin yorumuma Gabar dağında oturmuyorum.
Anladığım kadarıyla xDSL ölçüm cihazıyla kendiniz ölçtünüz. Yoksa bu kadar böbürlenmenizin başka açıklaması yok.

Size kolay gelsin. Birileri şans eseri sorunu çözmedikçe Gabar dağı misali öylece beklersiniz.

Bu arada siz yönetimde misiniz ki şu kişiler yorumuma gelmesin diyorsunuz ?

Gülmemek elde değil.

3 hafta önce TürkNet'e başvuru yaptım, şuana kadar internete hiç bağlanamadım, DSL ışığım yanmıyor. TürkNet, TT alakalı sinyal sorunu var dedi 1 hafta sonra da TT, Türknet ile alakalı sorun var dedi ben de bugün aboneliğimi iptal ettireceğim. İnternete bakarsan bu sorunu yaşayan kişi sayısı da az değil. Geçmeden önce bu riski göz önüne almalısın.

Geri
Yukarı