Farklı ISS'den Türk Telekom'a geçişte istenen ücretin ödenmesi zorunlu mu?

Açıkçası ben ekstra kalem alınmasını önermem kullanmayacaksanız. Türk Telekom seviyor böyle servisleri pazarlamayı.

En iyi internet taahhütsüz yalın internet. Tabii taahhüt bu dönemde elzem hale geldi ama. Size tavsiyem Kablonet ile de bir görüşün belki iyi fiyat bulursunuz 50-100 Mbit arası FTTH fiber fiyatlarında.

Katılıyorum bende. Bu durumda alo paketi fiyata dahil mi değil mi onu çözemedim ve yalın ile belirtilen şartlarda fiyat farkı ne olur siz görebildiniz mi hocam?

Katılıyorum bende. Bu durumda alo paketi fiyata dahil mi değil mi onu çözemedim ve yalın ile belirtilen şartlarda fiyat farkı ne olur siz görebildiniz mi hocam?
Ben de dediğiniz gibi anladım. Yani öyle ya da böyle devre parasını alıyoruz ister kullan ister kullanma anlamı var.

Şunu anlamış değilim Alo Geçiş paketi denen paket arama yapıldıkça dakika tarafından ücretlendirilen bir paket mi yoksa atıyorum 100 dakika, 250 dakika gibi ücretlendirmelere mi sahip?

Ben de dediğiniz gibi anladım. Yani öyle ya da böyle devre parasını alıyoruz ister kullan ister kullanma anlamı var.

Şunu anlamış değilim alo geçiş paketi denen paket arama yapıldıkça dakika tarafından ücretlendirilen bir paket mi yoksa atıyorum 100 dakika, 250 dakika gibi ücretlendirmelere mi sahip?

Dakika olarak vermişler aşınca kullanım hakkı bitiyor sanırım.
yalın paketteki 24 ay boyunca aylık 21 TL olup kampanya ücretlendirme tablosundaki fiyatlara dahildir. Denmiş burada da bir kafa karışıklığı. Alo paket yerine yalın tercihinde zaten paket dahilinde olan ücretlendirme ise alo tercih edilmediğinde indirim olması gerekmez mi 23 TL? Çıldırmamak elde değil labirent gibi.

Arkadaşlar zam üstüne zam derken taahhüt vereyim dedim Türk Telekom'da 234 TL(kira ile 259) 12 ay 274 (299 TL kira ile) 24 ay şeklinde paket buldum 100 Mbit olacak şekilde. Beni aradıklarında altyapı ve cihazların Türk Telekom oldugu halde tekrar yeni modem kiralamak zorunda oldugumu söylediler. Cihazların üzerinde kocaman Türk Telekom yazıyor. Cihazlar başka ISS'dan geldi ancak tamamen Türk Telekom ürünleri. Cihaz değişmeden veya kira faturanın üzerine (25 TL) extra binmeden geçme yolu yok mu?
Alo paket olayı nedir onu anlamadım bu fiyatlara dahil mi geliyor acaba? Yalın net kullanıldığında daha ucuz olur mu?
Bende Türk Telekom'a taahhüt verdim modem istemiyorum dedim "tamam" dedi kendi tenda modemimle hızlı internetin keyfini çıkarıyorum.Anlayan birisi karşıma çıkmış demekki.

Bende Türk Telekom'a taahhüt verdim modem istemiyorum dedim "tamam" dedi kendi Tenda modemimle hızlı internetin keyfini çıkarıyorum. Anlayan birisi karşıma çıkmış demek ki.

Şimdi kiralık modemim var farklı ISS'den Telekom'a geçince geri alınır ya da kira ile kullanılmaya başlanır anlarım da...konuşuğum kişi sanırım prosedürden sallıyor. Sizin taahhüt paket durumu nasıl hocam alo paket dediğimiz gibi dahil mi? Yalın net kullanırsak indirim olur mu?

Şimdi kiralık modemim var farklı ISS'den Telekom'a geçince geri alınır ya da kira ile kullanılmaya başlanır anlarım da...konuşuğum kişi sanırım prosedürden sallıyor. Sizin taahhüt paket durumu nasıl hocam alo paket dediğimiz gibi dahil mi? Yalın net kullanırsak indirim olur mu?
Hocam arkadaş büyük ihtimalle VDSL altyapısından hizmet alıyor.

Temsilcinin söylediği prosedür yüzde yüz doğru. Fiber altyapı ile birlikte hayatımıza giren bu router ve ONT terminali cihazlarını çoğu zaman kullanıcılar operatörün kendisine hibe ettiğini ya da parasıyla sayı aldığını vs düşünüyor. Bu router cihazlar kiralıktır. Abonelik sonunda da devri gerçekleşir.

Router cihazı 15, 25 TL arası fiyatla aylık plan şeklinde kiralanır. Çoğu ISS bu ücreti müşterisinden zaten temin etmektedir.

Router kirasını kesinlikle ödeyeceksiniz FİBER (FTTH/FTTB) altyapınız varsa. Evet Netspeed ve Türknet mevzuatta olan bu kalemi sizden tahsil etmiyor fakat bu o iki ISS'nin tercihi. Yoksa BTK bunu zorunlu kılıyor. Kiralık router de dediğim gibi normal koşullarda eski firmaya kargolanır ve gönderilir. Yok TT ekibi kalsın onun üzerinden kira bedeli alırız derse de bu oradaki yönetim biriminin kararına esastır. Genelde dediğim gibi yeni router ve ONT terminali kurulumu gerçekleştirilir.

VDSL altyapısı olan kullanıcıya modem kiralama söz konusu değildir. Operatör taksitle modem satmaya çalışır en fazla. Hayır dersiniz olur biter. Zaten modem kiralayan tek firma Kablonet oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı