Çözüm Farklı Kapasitede SSD ile RAID yapılır mı?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bugün 4 sene sonra tekrar bir NVMe RAID macerasına giriştim fakat Samsung maalesef 980 SSD'nin iki farklı kapasitesini göndermiş: Biri 250 GB, diğeri 1 TB. Açıkçası merak ediyordum ikisi RAID olacak mı diye, oluyormuş. RAID 0 kurulumda hangi SSD az kapasitede ise bölümün boyutu da buna göre belirleniyor: Yani 250 + 250 GB= 500 GB.

Farklı kapasitede RAID tavsiye eder miyim? Hayır. Yine de merak edenler için Z590 anakartla yaptığım bu rehberin videosu yakında kanalda olacak.

Bugün 4 sene sonra tekrar bir NVMe RAID macerasına giriştim fakat Samsung maalesef 980 SSD'nin iki farklı kapasitesini göndermiş: Biri 250 GB, diğeri 1 TB. Açıkçası merak ediyordum ikisi RAID olacak mı diye, oluyormuş. RAID 0 kurulumda hangi SSD az kapasitede ise bölümün boyutu da buna göre belirleniyor: Yani 250 + 250 GB= 500 GB.

Farklı kapasitede RAID tavsiye eder miyim? Hayır. Yine de merak edenler için Z590 anakartla yaptığım bu rehberin videosu yakında kanalda olacak.

RAID`in pek saglikli bir islem oldugunu dusunmuyorum, ama nasil yaptiginizi ogrenmek isterim. Izleyecegim videoyu, takipteyim.

RAID`in pek saglikli bir islem oldugunu dusunmuyorum, ama nasil yaptiginizi ogrenmek isterim. Izleyecegim videoyu, takipteyim.
Buradaki amaç PCI-e 3.0 SSD'ler ile 4.0 hızını yakalamak. Bakalım olacak mı. Yarın test edeceğim. Yoksa RAID benim de pek sevdiğim bir kurulum değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik destek verdiğim firmalara genelde RAID 1 yani mirror disk yapıyoruz her halükarda Cloud'la birlikte üst seviye bilgi güvenliği sağlıyor. Ama RAID 0 yani performans için RAID yapmak ehh çılgın hızlara ulaşmış M.2 ve SSD'ler için olmazsa olmaz bir şey değiller yani. Ama bekliyoruz keyifli bir video olacaga benziyor.

Geri
Yukarı