Çözüldü Farklı kodlar ile sürekli mavi ekranlar alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

alonealways32

Hectopat
Arkadaşlar Memtest FurMark Prime95 vs gibi uygulamalar ile tüm bileşenleri test ettim sorun çıkmadı, bilgisayar eski bir cihaz dükkanda kullanıyordum çok öyle işlemde yapılmadı. Formatını yeni attım en son daha driver kurmadan direkt tekrar mavi ekran aldım.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Memory_menagement.

Bunlar aklımda kalanlar. Formattan sonra 2 kez mavi ekran aldım minidump dosyalarının linki: mn.rar
Sizce sorun ne olabilir?

Windows 10 Pro işletim sistemi.
Turbox H55 1156 pin anakart.
Xeon X3440 işlemci.
GTX 750 Ti
8x2 DDR3 RAM.
256 SSD (sıfır yine de HD Tune ile baktım hata yok)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm benzer problemleri yaşayan arkadaşların dikkatine: RAM'lerin birisi 1333 diğeri 1600 MHz hızla çalışıyormuş ikisini de 1333 hıza sabitleyince problem çözüldü. RAM frekanslarının aynı olması gerekiyormuş.
Memory managament hatası için bellek testi yapın;

Bilgisayarda kullandığın fare ve klavye yazılımlarında hata var. Tahminimce kalitesiz anakart kullanmanın bedeli olarak bu sorunları yaşıyorsun.

Arkadaşlar sorunu çözdüm benzer problemleri yaşayan arkadaşların dikkatine: RAM'lerin birisi 1333 diğeri 1600 MHz hızla çalışıyormuş ikisini de 1333 hıza sabitleyince problem çözüldü. RAM frekanslarının aynı olması gerekiyormuş.

Çözüm

Geri
Yukarı