Farklı marka iki RAM sorun çıkartır mı?

RealOttoman

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Elixir marka 4 GB DDR3 1333 MHz RAM var. 4 GB daha ekleyip 8 GB yapmak istiyorum. Ama sıkıntı şu ki Elixir marka RAM hiçbir yerde bulamıyorum. Aynı MHz değerlerinde, DDR3 ancak farklı bir marka RAM alıp taksam sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çıkarmayacağının garantisi olmuyor. Aynı değerlerde bir ürün alıp test edebilirsiniz, iade koşullarının açık bir şekilde belirtildiği bir mağazadan alın. Uyumsuzluk durumunda iade ya da değişim yaparsınız.

Sorun çıkarmayacağının garantisi olmuyor. Aynı değerlerde bir ürün alıp test edebilirsiniz, iade koşullarının açık bir şekilde belirtildiği bir mağazadan alın. Uyumsuzluk durumunda iade ya da değişim yaparsınız.
Peki "muhtemelen" diyerek belirtebileceğiniz bir durum var mı? Yani tahmin edebiliyor musunuz?
Arkadaşlar var mı bir şey söyleyebilecek olan?

Son düzenleme:
Aldın mı? Ve çalıştı mı?
Konu açılış tarihi: 24 Kasım 2017
Üyenin son etkinlik tarihi: 12 Haziran 2019

Sorunuza da bir yorumda bulunayım: Bu tür bir durumun garantisi yok. Önerilen senaryo, Dual-Kit olarak RAM alımı yapmaktır.

Son düzenleme:
Peki kasamı bilgisayarcıya götürüp tek tek denersem olur mu?
Şunu unutmayın: O an bir sorun yaratmaz, mavi ekran vermez ama bir süre sonra sistem içi olumsuzluklara sebep olabilir. He tam tersi de mümkün. Garantisi bu açıdan yok. Şahsen bu tür bir riski almanızı önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı