Farklı marka RAM alınır mı?

subzerotrtr

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Neden "begenmedim" attınız? Attıgım RAM halihazırda kullandıgının aynısı, dikkatli inceleyebilirsiniz :)
Konu burada bir RAM'in özelliği değil. Fark edersen sadece sana atmadım, her ne kadar birbirine göre farklı timingleri olan RAM'leri öneren, "bir şey olmaz" diyen diğer arkadaşlar için de yaptım. Burada bir RAM özelliğini tartışmıyoruz. Konu sahibinin halihazırda kullandığı RAM için yardımcı oluyoruz ve bunu yaparken doğru bir bilgi paylaşmak iyidir.

Extra masraf çıkarmak için atmıştır, daha mevcut olanı sattıracak tekrar aldıracak o yüzdendir hocam.
Konuyu farklı yerlere çekmenin hiçbir anlamı yok. Extra masraf olmasın diye uyumsuz ve problem yaşayabileceği bir durumun olmasına neden olmaktansa eğer mantıklı ve doğru bir şeye yatkın kalarak öneride bulunmak daha iyidir. Allah sana sabır versin.

Teoride kalmış bir konuyu burada savunuyorsun tahminlerine göre hareket ediyorsun.
RAM timingleri birbirine göre farklı olmasına "bir şey olmaz" diyen teori saçması yapmazken, nedense RAM timingleri eş olmalı diyen birisi teori olarak kalıyor :D Bu benim fikrim değil, ya da bakış açım değil, konu sen ben xxx birisi değil, konu bir donanım, ve bu donanımda timingler önemlidir. Sana kalsa şu masraf konusunda, o zaman kimse dual RAM satın almazdı, ne de olsa tek mödül RAMler daha ucuz, Emin bey :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Allah sana sabır versin" derken orada bir ironi yaptım. Allah akla uygun hareket edenlere sabır versin, bunun aksi ile hareket edenlere akıl versin. RAM timingleri birbirine göre farklı olmasına "bir şey olmaz" diyen teori saçması yapmazken, nedense RAM timingleri eş olmalı diyen birisi teori olarak kalıyor :D bu benim fikrim değil, ya da bakış açım değil, konu sen ben XXX birisi değil, konu bir donanım, ve bu donanımda timingler önemlidir. Senin zeka düzeyine kalsaydık şu masraf konusunda, o zaman kimse Dual RAM satın almazdı, ne de olsa tek mödül RAM'ler daha ucuz, emin bey :)))))

Ahahhaha somut bir veri olmadan hâlâ sonuna kadar devam ediyor. Birbirinden farklı olması demek uyumsuz olması demektir bu da AMD anakarta Intel işlemci takmakla eş değerdir uyumsuz demek budur. Bu konuda bunun asılsız olduğunu gösteren testler var ama kime anlatıyorum boşa zaman kaybı.

@subzerotrtr Canım sen bana güven. Daha sağlıklı ve kararlı bir şey istiyorsan elindeki RAM sat. Daha sonra kendine Dual RAM satın al. RAM timingleri önemlidir. Anakart üzerinde kullandığın USB'lere kadar etkisi vardır. Yani bilgisayar açıldı ya da kapandı kadar bir ufka sahip olma, yoksa şu şekil A'da gördüğün forumda bir kitlenin ilgisini çekecek kadar olursun :)

Ahahhaha somut bir veri olmadan hâlâ sonuna kadar devam ediyor. Birbirinden farklı olması demek uyumsuz olması demektir bu da AMD anakarta Intel işlemci takmakla eş değerdir uyumsuz demek budur. Bu konuda bunun asılsız olduğunu gösteren testler var ama kime anlatıyorum boşa zaman kaybı.

Birden fazla RAMlerin timing değerleri eş olmalıdır. Şimdi git Windows üzerinde çalıştır komut satırına "msinfo32" yaz, ve sadece Windows üzerinde bellek paylaşlarını gör. Daha sonra Google Translate gir, "timing" yaz, Türkçe dil karşılığı ne demek öğren, sonra Türkçe karşılığı olan kelimeyi bilmiyorsan tekrar Google kullan, 2 gram bu durumu anladıktan sonra tekrar bellek paylaşım kısmına dön, kendi kendine şunu sor, bellek paylaşımı yapan 2 farklı RAM'lerin zamanlamaları birbirinden farklı olursa neler olabilir?

Geri
Yukarı