Farklı marka RAM ile Dual RAM kullanma

ibrahim oğuz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımda hı level 8 GB DDR4 2666 MHz RAM var. Sisteme ek olarak Kingston marka 8 GB eder 2666 MHz RAM takacağım sizce sıkıntı olur mu?

Tamamen şans işi demenize dedim zaten. Çok küçük bir ihtimalde olsa bazı durumlarda dual olarak çalışabilir.
Aynen hocam 2. Mesajınızda "Asla çalışmaz" yazan bendim zaten :) Ayrıca şans işi olduğunu değiştirmiyor bu. Üreticiler aynı marka model RAM'ler de bile üretim yılına göre farklı çipler kullanabiliyor bu da uyumsuzluk ortaya çıkarabiliyor. Aynı şekilde çipler farklı olsa bile dual çalışabiliyor. Kısacası "tamamen şans işi" denemeden kimse bunun garantisini veremez.

Son düzenleme:
Aynen hocam 2. Mesajınızda "Asla çalışmaz" yazan bendim zaten :) Ayrıca şans işi olduğunu değiştirmiyor bu. Üreticiler aynı marka model RAM'ler de bile üretim yılına göre farklı çipler kullanabiliyor bu da uyumsuzluk ortaya çıkarabiliyor. Aynı şekilde çipler farklı olsa bile dual çalışabiliyor. Kısacası "tamamen şans işi" denemeden kimse bunun garantisini veremez.
Sanırım gözünde bir bozukluk var, doktora görünsen iyi olur. Bir daha mesajları ve kişileri iyi oku. Karıştırdın.

Nasıl? Fotoğraf vs. var mı?

Biri Kingston 8 GB 1600MHz diğeri kilisre 4 GB 1600MHz. Kilisre olanı AliExpress'den aldım daha önce de DDR2 sistemde farklı RAM'ler kullandım.

photo5868314203251652462.jpg

photo5868314203251652461.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış kişiye yazdın şimdi kıvırma ikimizin de profili siyahımsı olduğu için. Benim ters çıkıştığım şey tamamen şans işi demen araştırma her zaman şansın önünde.
Evet şans işi, denemeden kimse çalışır veya çalışmaz diyemez. @Yener K. hocam şu konuya bir açıklık getirir misiniz?

Ya zaten asla çalışmaz diyen ben değilim çok az senaryoda çalışabilir evet. Şans yok demiyorum öncesinde yine de araştırmadan mı alsın şansa bala ne gelirse diyerek.
Bilmeden konuya atladığım yer tam olarak neresi hocam onu merak ettim ben. Ben de en garanti olan şeyin kit olarak alması olduğunu belirttim zaten?

Geri
Yukarı