Farklı marka RAM sıkıntı yaratır mı?

seRy

Decapat
Elimde GeIL Evo Forza 8 GB 3000MHz CL15 bir RAM var. Almak istediğim soğutucu yüksek ihtimalle RAM'lere değme yapacak ben RAM'i diğer slota alacağım ama ben bu sistemi 16 GB RAM yapmak istediğimde aynı RAM yerine daha kısa (Corsair Vengeance LPX vb.)Birebir aynı özellikte RAM alıp sisteme takarsam sıkıntı yaratır mı?

Yaratabilir. Kimse yaratmaz diye garanti veremez. Farklı model RAM kullanımıyla ilgili birçok sorun gördük forumda. Farklı marka modül tavsiye etmiyorum.

Eldeki RAM'i satıp 2x8 kit şeklinde bellek satın alın.

Dostum frekans değerleri ve CL değeri aynı olması yeterli benim sistem de XPG Gammix D30 8 GB X2 apacer panther 8 GB RAM X2 kullanıyorum frekans ve CL değerleri aynı 3200 MHz'de stabil kullanıyorum.
Ayrıca Samsung ve Hynix çip sıkıntı çıkarmadı.

Hocam, aynısı varken bence aynısını alın. Farklı marka RAM'ler çalışabilir. Fakat az da olsa uyum sorunu olabilir. Bence aynısını alın. Dual Channel keyfini çıkarın.

Elimde GeIL Evo Forza 8 GB 3000MHz CL15 bir RAM var. Almak istediğim soğutucu yüksek ihtimalle RAM'lere değme yapacak ben RAM'i diğer slota alacağım ama ben bu sistemi 16 GB RAM yapmak istediğimde aynı RAM yerine daha kısa (Corsair Vengeance LPX vb.)Birebir aynı özellikte RAM alıp sisteme takarsam sıkıntı yaratır mı?

Çift kanal olsun gecikme hızları frekansları voltajları aynı olsun yeter. Zaten tahminim sıkıntı yaratısa mavi ekran verecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı