Farklı marka RAM sorun çıkarır mı

cankimasa696969

Hectopat
Ben RAM almak istiyorum.

Benim RAM ım (markasını bir türlü öğrenemedim RAM ın üzerinde de yazmıyor )

ss4tt.jpg

RAM markaları farklı ama MHz leri falan aynı sorun çıkartır mı ?

Anakartım.

ss4w9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum farklı marka bellekler sorun çıkartmaz. Alıp kullannabilirsin.

Verdiğin link hepsiburada'nın anasayfasına gidiyor. Belleklerin görünmüyor ancak şu anki belleklerin 667Mhz, aynı frekanstaysa çalışır. Ancak sen işlemcini de belirtirsen eğer daha farklı bir öneride bulunabilirim. Çünkü anakartın 800Mhz bellekleri destekliyor. Dolayısıyla 2GB 667Mhz bellek alacağına 4 GB 800Mhz ya da belki daha üstü bellek alabilirsin...

Dostum farklı marka bellekler sorun çıkartmaz. Alıp kullannabilirsin.

Verdiğin link hepsiburada'nın anasayfasına gidiyor. Belleklerin görünmüyor ancak şu anki belleklerin 667Mhz, aynı frekanstaysa çalışır. Ancak sen işlemcini de belirtirsen eğer daha farklı bir öneride bulunabilirim. Çünkü anakartın 800Mhz bellekleri destekliyor. Dolayısıyla 2GB 667Mhz bellek alacağına 4 GB 800Mhz ya da belki daha üstü bellek alabilirsin...

Farklı marka RAM'in sorun çıkartmayacağından nasıl emin olabiliyorsun? İnsanları yanlış bilgilendirme. RAM'ler Kit alınmalıdır.

Her zaman aynı marka ve aynı seri RAM'lerin kullanılmasını öneririm. Tabiki aynı mhz li farklı marka RAM ler birbiriyle uyumlu olarak çalışabilirler fakat uyumsuz da olabilirler . Performansı olumsuz etkileyebilir hatta bunu OC gibi durumlarda çalışmaya bağlı olarak daha iyi anlayabiliriz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı