Farklı marka RAM sorun yaratır mı?

Bütçe
200 TL

Faruk Uyduran

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
P7H55-M LX
İşlemci
İntel I5 760 2.80 GHz
Merhaba arkadaşlar ben de şu an 6 GB RAM var bunu 8'e çıkarmak istiyorum. 2'yi çıkartıp 4 GB takmak istiyorum fakat farklı bir marka RAM sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı frekans değerlerinde ve aynı voltaj ile çalışıyorlarsa sorun çıkarmaz. Ben öyle kullanıyorum 3 bellek takılı cihazımda iki tanesi Kingston üçüncüsü ise Hi-Level ve herhangi bir sorun yok.

Aynı frekans değerlerinde ve aynı voltaj ile çalışıyorlarsa sorun çıkarmaz. Ben öyle kullanıyorum 3 bellek takılı cihazımda iki tanesi Kingston üçüncüsü ise Hi-Level ve herhangi bir sorun yok.

Şimdi aynı marka olur ise birbiriyle orantılı çalışıyorlarmış bu doğru mu?

Merhaba arkadaşlar ben de şu an 6 GB RAM var bunu 8'e çıkarmak istiyorum. 2'yi çıkartıp 4 GB takmak istiyorum fakat farklı bir marka RAM sıkıntı çıkarır mı?

Hayır 2 RAM uyumluysa sorun çıkartmaz.
Şimdi aynı marka olur ise birbiriyle orantılı çalışıyorlarmış bu doğru mu?

Markayla alakası yok 2 tane kingstın RAM alırsın ama uyumsuz olabilir 2'si aynı frekansta değilse.

İki RAM'in birbiri ile uyumlu çalışması için çipler ve MHz/CL değerlerinin aynı olması gerek.

2 tane aynı marka aynı model RAM alın demesi ufakta olsa farklı RAM'ler arasındaki uyumsuzluk sorununu yaşamamanız içindir.

[ATT
Ekran görüntüsü 2022-02-20 001605.png
ACH type="full"]1310494[/ATTACH]

Yeni konular

Geri
Yukarı