Farklı marka RAM uyumlu çalışır mı?

Şu an elimde Crucial DD3L 1600 MHz 4 GB RAM mevcut, webde görmüş olduğum Kingston Value RAM DDR3L 4 GB 1600 MHz uyumlu çalışır mı? Birisi 1.slota diğeri 2.slota takılacak. Şimdiden teşekkürler linklerini bırakıyorum.

Crucial: https://www.hepsiburada.com/crucial...kVkxeulGYu1ruZFfG0UFXV6uL4Sj-qaxoCy8IQAvD_BwE

Kingston: https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-4-p-BD304579

Eski laptopta farklı marka RAM kullanmıştım ve şimdi de masaüstü PC de farklı model RAM kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım MHz, CL, voltaj değerleri aynı olduğu sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama garantiside yok tabii ki.

Elbette. Bu konuya durumu yazabilirsiniz.

Elbette. Bu konuya durumu yazabilirsiniz.

Merhaba hocam şu anda RAM'ler geldi ama bir sıkıntı var ilk RAM'i taktığımda sıkıntı yoktu ama 2.slota takarken oturmadı çektikleri elimle çekerek oturttum. Şu anda oturmuş mu bu RAM? Çalıştırmaya korkuyorum.
Fotoğraf bu.
@Yener K..
IMG20210811180846.jpg

Dosya Ekleri

• IMG20210811180839.jpg
    IMG20210811180839.jpg
    160,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam şu anda RAM'ler geldi ama bir sıkıntı var ilk RAM'i taktığımda sıkıntı yoktu ama 2.slota takarken oturmadı çektikleri elimle çekerek oturttum. Şu anda oturmuş mu bu RAM? Çalıştırmaya korkuyorum.
Fotoğraf bu.
@Yener K..Eki Görüntüle 1134785
Üzerine basıp hafifçe ittirin. "Çıt" sesi çıkarmaz ise oturmuştur.

Zaten tırnakları açmak gerekiyor. RAM üzerindeki çentikli yere geçerse tamamdır.

Zaten tırnakları açmak gerekiyor. RAM üzerindeki çentikli yere geçerse tamamdır.

Merhaba tekrar hocam, şu an zorlama yöntemi ile taktım.
1-ama RAM'e tornavida ile baskı yapmak zorunda kaldım zarar vermiş midir?
2-şu an 8 GB olarak gözüküyor Windows'ta açıldı şu an kullanıyorum PC'yi.
3-Dual Channel çalıştığını nasıl anlarım? (bu arada Windows'da bayağı bir hızlanma olmuş)
Teşekkürler.

Merhaba tekrar hocam, şu an zorlama yöntemi ile taktım.
1-ama RAM'e tornavida ile baskı yapmak zorunda kaldım zarar vermiş midir?
2-şu an 8 GB olarak gözüküyor Windows'ta açıldı şu an kullanıyorum PC'yi.
3-Dual Channel çalıştığını nasıl anlarım? (bu arada Windows'da bayağı bir hızlanma olmuş)
Teşekkürler.
Çalışıyorsa sıkıntı olmaz. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Geri
Yukarı