Çözüldü Farklı marka RAM'ler 4x8 konfigürasyonunda sorun çıkarır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
1000-1200

Kaandrick Lamar

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
Gigabyte a520m ds3h
İşlemci
Ryzen 5 5500
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MHz, CL ve DDR değerleri aynı ise sorun olmaz ama bu değerler aynı olmalı.
MHz, CL ve DDR değerleri aynı ise sorun olmaz ama bu değerler aynı olmalı.
Aynı CL değerlerinde alırsanız kullanabilirsin aynı CL farklı MHz olursa en düşük hangisiyse onun hızında çalışır.
Her şeyi aynı, sadece markası farklı. Çiplerin modeline bakmadım ama sorun olmaz diyorsanız alıyorum. Teşekkür ederim.

Corsair Vengeance TUF ram'ler kullanıyordum 2x8. Aynısında 2x8 daha sipariş verdim Amazon Avrupa'dan. Hatta özellikle daha fazla para verip TUF olanından aldım uyumsuzluk olmasın diye. Önceden 3200 üzerine hız aşırtabiliyordum Ram'lerde. Şimdi çiplerden br set Samsung diğer set Hynix çıktığı için XMP hariç bir profil veya manuel OC kesinlikle yapamıyorum. Onun dışında sorun yok. Ama ben aynı markada bunu yaşıyorsam sizde sorun çıkma olasılığı daha fazla olacaktır.

Corsair Vengeance TUF ram'ler kullanıyordum 2x8. Aynısında 2x8 daha sipariş verdim Amazon Avrupa'dan. Hatta özellikle daha fazla para verip TUF olanından aldım uyumsuzluk olmasın diye. Önceden 3200 üzerine hız aşırtabiliyordum Ram'lerde. Şimdi çiplerden br set Samsung diğer set Hynix çıktığı için XMP hariç bir profil veya manuel OC kesinlikle yapamıyorum. Onun dışında sorun yok. Ama ben aynı markada bunu yaşıyorsam sizde sorun çıkma olasılığı daha fazla olacaktır.
Manuel oc işlerinde hiç gözüm yok. Sadece şuan çalıştığı gibi 3200MHz 16CL dual channel çalışsın ve 32GB olsun yeter bana. Bu konuda bir sorun yaşar mıyım?

Manuel oc işlerinde hiç gözüm yok. Sadece şuan çalıştığı gibi 3200MHz 16CL dual channel çalışsın ve 32GB olsun yeter bana. Bu konuda bir sorun yaşar mıyım?
Dostum sağa sola bakma konuyu saptırmaya gerek yok ben Samsung 8 3200 ile Crucial 8 3200 dual channel kullanıyorum. Sorun yok merak etme CL, MHz ve DDR değerler aynı olsun tamam.

Geri
Yukarı