Farklı marka RAM'ler dual channel çalışıyor

Kastanbolu

Kilopat
Geçen çarşamba 4 GB olan Elixir marka RAM'ime Kingston Fury HyperX 8GB RAM takviye edip 12GB yaptım.
Benim bildiğim ve çoğu kişinin dediği farklı marka farklı bellek RAM olunca single çalısmasi ama dual kanal gösteriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı marka RAM'ler dual channel çalışmaz diye bir kural yok. Teknik detaylar uyumlu olduğu sürece marka fark etmeksizin dual channel çalışırlar.

Çalışmaz. Her iki kanalda da eşit miktarda RAM olması gerekiyor.

Farklı marka RAM'ler dual channel çalışmaz diye bir kural yok. Teknik detaylar uyumlu olduğu sürece marka fark etmeksizin dual channel çalışırlar.
Peki Bellekler farklı olsada Dual çalışıyor mu? Voltaj,MHZ,CL değerleri aynı
Evet arkadaşın dediği benimkinin aynısı, Benim 8GB RAM ve 4GB Ram'im var. 12 GB olarak Dual çalışıyor?
@Asım Demir Ve Hi-Level 8GB 1333MHz Ddr3 Kutulu Ram - incehesap.com Bu Ramle Benim ramim olan Kingston Fury 8GB DDR3 1333Mhz RAM HX313C9F/8 - Nanokatalog Herhangi bir Teknik bakımdan fark farkedemedim. Lakin fiyat farkı var? Bu sizce neyden kaynaklıdır? Sorularımın cevaplarını bekliyorum bilgiler için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı