Farklı marka ve MHz değerleri olan RAM'ler uyumlu çalışır mı?

T1meG0ESB4ck

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarımda DDR3 2 GB Elixir marka 1066 MHz RAM takılıydı. BIOS'ta 1067 MHz'de çalışıyordu. Yanına DDR3 Samsung marka 1600 MHz RAM aldım. BIOS'ta ikisi de 1067 MHz olarak çalışıyor.
Biraz araştırma yaptım mavi ekran hatası olurmuş. Uyumsuz çalışırmış. Ama mavi ekran hatası almadım. Sizce bu 2 RAM ne kadar uyumlu çalışıyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Illa sorun yasayacasin diye bir kaide yok, ama senin de farkettigin gibi yuksek hiz olan RAM cubugu tum potansiyeline ulasamaz boyle. Yavas olan cubugun hizina dusuruluyor calisabilmesi icin.

Sadece 4 GB olanı kullansam mantıklı olur mu?
Ama 1600 Mhz'de çalışır mı bilmiyorum.
Acikcasi net bir cevap veremeyecegim, anakartinizin en fazla kac hiz destekledigini arastirmanizi oneririm. DDR3 sistem kullanmadim hayatimda, ddr2 den 4'e direkt bir atlayis oldu o yuzden hizlara ve anakartlara yeterince hakim degilim malesef :). Yaptiginiz islemlere gore, biraz daha dusuk kapasite ama yuksek hizli bir RAM daha faydali olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı