Farklı mavi ekran hataları

Swingy

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yeni bir sistem topladım ancak ilk haftadan beri çeşitli mavi ekran hataları almaktaym. Genelde Chrome'da sörf yaparken karşılaştım. İlk olarak driver not less or equal hatasıyla başladı. Daha sonra farklı hatalar aldım. Memtest86 ile RAM'leri gözden geçirdim. Sorun çıkmadı. DDU kullanarak ekran kartı driverını silip tekrar kurdum. Yine çözüm olmadı. En son olarak ilk defa oyun oynarken(Frostpunk) DPC watchdog violation mavi ekranı ile karşılaştım. Minidump dosyalarını bırakıyorum. Yardımcı olan olursa şimdiden çok teşekkürler.

Bunlar ilk karşılaştığım hatalar.

Bu da son mavi ekranın dosyası.

sistem.
Motherboard:
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 socket am4.
CPU: AMD Ryzen 5 3500X MPK 3.6GHz 35MB 6 Core AM4 7nm.
GPU: Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
RAM: 2x8GB XPG Gammix D30 3000MHz CL16 DDR4 Single kit.
SSD: Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5"
case: Power Boost VK-G3701B 550W 80+ ARGB.

• MSI Afterburner kullanıyorsanız kaldırın. OC veya UV işlemi varsa sıfırlayın kaldırmadan önce.
  • Xbox 360 kolu kullanıyorsanız çıkarın, emülatör var ise kaldırın veya kullanmayın bir süre.
  • ESET'i ve Malwarebytes'ı kaldırın.
  • Ağ sürücülerinizi güncellemeyi deneyin. Donanım kimliği ile uygun sürücüleri bulabilirsiniz.
  • SFC rehberini uygulamakta yarar var. Bitince sonucun görüntüsünü atın.

• MSI Afterburner kullanıyorsanız kaldırın. OC veya UV işlemi varsa sıfırlayın kaldırmadan önce.
  • Xbox 360 kolu kullanıyorsanız çıkarın, emülatör var ise kaldırın veya kullanmayın bir süre.
  • ESET'i ve Malwarebytes'ı kaldırın.
  • Ağ sürücülerinizi güncellemeyi deneyin. Donanım kimliği ile uygun sürücüleri bulabilirsiniz.
  • SFC rehberini uygulamakta yarar var. Bitince sonucun görüntüsünü atın.
Konuyu açtıktan 1 saat sonra tekrar bir mavi ekran çıktı. Kernel security check failure.

Diskinizin sağlık durumuna HD Tune ile bakın, yine HD Tune üzerinden Error Scan kısmına gelin ve Quick Scan tiki işaretli olmadan test yapın. Bundan önce diğer mesajımda belirttiklerimi de uygulayın.

Diskinizin sağlık durumuna HD Tune ile bakın, yine HD Tune üzerinden Error Scan kısmına gelin ve Quick Scan tiki işaretli olmadan test yapın. Bundan önce diğer mesajımda belirttiklerimi de uygulayın.
MSI Afterburner vs Malwarebytes' ı kaldırdım.
Ağ sürücüsünü güncelledim.
Logitech f710 gamepad alıcısını çıkardım(Bir süre kullanmayınca otomatik kapanıyor ve aygıt yöneticisinde ünlemli gözüküyor. Çıkarınca kayboluyor.)
Eset kullanmıyorum.
sfc /scannow uyguladım.
HD Tune Pro sonuçları;
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

İlgin için teşekkür ederim. Dediklerini aynen yaptım. Bu hatalar artık devam etmez umarım...
Chrome'da film izlerken driver not less or equal ekranı geldi. Logitech gamepad alıcısı takılıydı(tabii sorunun sebebi bu mu bilmiyorum ama). Oyun oynamadığım zamanlar normalde çıkarıyorum ama unutuyorum bazen. @Ma'at

Son düzenleme:

Geri
Yukarı