Farklı MHz değerindeki G.Skill RAM'ler 2933 MHz'de çalışır mı?

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selam.

ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart ve Ryzen 5 2600 işlemci kullanıyorum. İçinde G.Skill Ripjaws V 3000MHz 2x8 RAM takılı, bunlar 2933 frekansında çalışmakta. Buradaki bendeki, buradaki ise almayı hedeflediğim RAM'ler. İkisini de 2933MHz'de çalıştırdığım taktirde sorun yaşar mıyım, uyumlu olurlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle o anakart ile o RAM leri 3000 mhz de kullanabilmen lazım XMP ayarlarını kontrol edermisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. olarakda 3200 olanlarda 3000 mhz olarak çalışıcaktır.

Öncelikle o anakart ile o RAM leri 3000 mhz de kullanabilmen lazım XMP ayarlarını kontrol edermisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. olarakda 3200 olanlarda 3000 mhz olarak çalışıcaktır.
Garanti olsun diye 2933'te kullanıyorum biliyorsunuz ki her RAM 3000'e çıkamayabiliyor. Bazı sistem saçmalamalarıyla karşı karşıya kaldığımdan ötürü 2933'te kullanmayı tercih ediyorum. Zaten 67 MHz'lik bir artışın performansa etki edeceğini sanmıyorum, bu tamamen benim fikrim gerçekte ne olur bilmiyorum. Teşekkürler ilginiz için ☻

Garanti olsun diye 2933'te kullanıyorum biliyorsunuz ki her RAM 3000'e çıkamayabiliyor. Bazı sistem saçmalamalarıyla karşı karşıya kaldığımdan ötürü 2933'te kullanmayı tercih ediyorum. Zaten 67 MHz'lik bir artışın performansa etki edeceğini sanmıyorum, bu tamamen benim fikrim gerçekte ne olur bilmiyorum. Teşekkürler ilginiz için ☻

Performans artışı olmaz ama hem anakartının müsaade ediyor hem de RAM'ın kendi standart 3000 olduğu için söylemiştim. Tercih meselesi. Rica Ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı