Farklı model RAM'ler birlikte çalışır mı?

kumo

Hectopat
Selam, bilgisayarımda olan RAM bu: Crucial 8GB Single DDR3 1600 MT/s PC3-12800 CL11 Unbuffered UDIMM 240-Pin Desktop Memory CT102464BA160B

Lakin Türk mağzalarında bulamadım. Türk mağazalarında olan model ise bu: Crucial 8GB Single DDR3L 1600 MT/s (PC3L-12800) Unbuffered UDIMM Memory CT102464BD160B

Ne yapmalıyım aynısından mı almalıyım yoksa bu ikinci model olur mu? Anakartım ASUS H81M-K. Veya daha iyi bir alternatif varsa önerebilir misiniz? Grafik ve yazılım üzerinde çalışıyorum.

Çözüm
RAM birbirine uyumlu alabilirsiniz. Sıfır RAM pahalı olduğu için RAM alırken kesinlikle 2.el öneriyorum. RAM en az bozulan uzun ömürlü bir donanımdır.
RAM birbirine uyumlu alabilirsiniz. Sıfır RAM pahalı olduğu için RAM alırken kesinlikle 2.el öneriyorum. RAM en az bozulan uzun ömürlü bir donanımdır.

Çözüm
Benim bildiğim kadarı ile DDR3L RAM'ler dizüstü bilgisayarlara takılıyor. Normal DDR3 RAM'den boy olarak biraz daha uzun, en olarak biraz daha kısa oluyor.

technopat.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarı ile DDR3L RAM'ler dizüstü bilgisayarlara takılıyor. Normal DDR3 RAM'den boy olarak biraz daha uzun, en olarak biraz daha kısa oluyor.
Resimde üst taraftaki RAM masaüstü bilgisayar RAM'i, alttaki laptop. DDR3 ile DDR3L arasındaki fark voltaj değerleridir. L olan düşük güç tüketimi sağlar. Genelde 1.35 V olurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde üst taraftaki RAM masaüstü bilgisayar RAM'i, alttaki laptop. DDR3 ile DDR3L arasındaki fark voltaj değerleridir. L olan düşük güç tüketimi sağlar. Genelde 1.35 V olurlar.
evet DDR için gerilim spesifikasyonu 1,5 V'dir DDR3L, DDR3'te kullanılanın 0,15V altındaki 1,35V değerini kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı