Farklı model RX 6800 XT'nin FPS farkı olması normal mi?

okarius

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar, iki farklı 6800XT kartın 1440p test sonuçları aradaki FPS farkı normal mi ya da sebebi nedir?

FPS az olan Red Devil, fazla olan XFX Merc modeli görselleri yükledim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 43
  • 22.jpg
    22.jpg
    269,6 KB · Görüntüleme: 40
Normal değil, ilk resim çözünürlük çok kötü belli belirsiz ama saat hızları çok düşük. Tam bir sey söylemek için ekranın tamamı net görünmeli ve ilk dakikadan itibaren izlenebilmeli değerlerin değişimi.

Kart miningde kullanılmış ve yorulmuş olabilir.
Miningle, yorulmayla alakası yok bu durumun. Kart herhangi bir işi yaparken bozulmus olabilir. Mining yapmak kartın performansını düşürmez.

Mining kartın performansını düşürür. Bizzat 1660S'ler ile yapmış birisi olarak kartların benchmarkları 1 yılın sonunda %15 daha düşük çıkmaya başlamıştı.

İyi akşamlar, iki farklı 6800XT kartın 1440p test sonuçları aradaki FPS farkı normal mi ya da sebebi nedir?

FPS az olan Red Devil, fazla olan XFX merc modeli görselleri yükledim.

Önemli olan saat hızları OC farkı olabilir.

Mining kartın performansını düşürür. Bizzat 1660S'ler ile yapmış birisi olarak kartların benchmarkları 1 yılın sonunda %15 daha düşük çıkmaya başlamıştı.

Mining yapmanın oyundan farkı yok senin kartı nasıl kullandığın önemli.

Sonuç olarak kart yoğun kullanım görmüş ve bakım yapılmamış olabilir ben bunu belirttim ve fikrimin arkasındayım tartışmaya gerek yok.

Kartları hiç temizlemediysen, blokların arası toz dolup macun da kuruduysa olabilir. Öteki türlü performansının düşmesi için bir sebep yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı