RX 6800 FPS değerleri normal mi?

gamerolanaltan

Centipat
Daha fazla  
Sistemimi resim olarak ekledim. Bu sistemle 1080P'de CS:GO ölüm maçında yüksek ayarlarda ortalama 200-450 FPS arası alıyorum. Normal mi? Değilse sebep ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230209_190408.jpg
    IMG_20230209_190408.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 36
Sistemimi resim olarak ekledim. Bu sistemle 1080P'de CS:GO ölüm maçında yüksek ayarlarda ortalama 200-450 FPS arası alıyorum. Normal mi? Değilse sebep ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

450 FPS normal olsa da 200'e düşmesi biraz saçma geldi. Çünkü ben R7 370 ekran kartımda 200-250 FPS civarı alıyorum.

GPU kullanımı ortalama %60-90 arası (en düşük 40ları gördü), CPU kulkanımı %15-30 arası değişiyor. Daha önce CS:GO işlemci ağırlıklı olduğundan böyle darboğazlar yaşanabilir denmişti.
Darboğaz bu değil dostum. Darboğaz işlemcinin ekran kartını yer yer besleyemeyecek kadar yük altına girmesine deniyor kaba tabirle. CPU işlemci, GPU ise grafik birimi. Senin bu sistemle CS:GO gibi bir oyunda minimum 400-500 FPS alman lazım. Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulayıp GPU driver ve CPU chipset driverlarını güncellemeyi deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarını sıfırlayıp kendi elinizle temiz bir Windows 10 kurulumu yapmak en mantıklı seçenek olur.

Darboğaz bu değil dostum. Darboğaz işlemcinin ekran kartını yer yer besleyemeyecek kadar yük altına girmesine deniyor kaba tabirle. CPU işlemci, GPU ise grafik birimi. Senin bu sistemle CS:GO gibi bir oyunda minimum 400-500 FPS alman lazım. Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulayıp GPU driver ve CPU chipset driverlarını güncellemeyi deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarını sıfırlayıp kendi elinizle temiz bir Windows 10 kurulumu yapmak en mantıklı seçenek olur.
Format attım. Driverlarda güncel. Ne yaptıysam çözemedim bir türlü hocam.

Normal değil, oyunda MSI Afterburner'la GPU ve CPU kullanım yüzdelerini kontrol edebilir misiniz?
Dying Light 2'de en yüksek ayarlarda 90-130 FPS arası alıyorum bu değerler normal midir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı