Farklı modemlerle denediğim ping değerleri neden böyle?

Sanflex

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Dsmart'ın ADSL 10 megabit downloadlı internetini kullanıyorum. Zamanında yapmışız bir hata 2 yıl taahhütle geçmişiz, neyseki bu sene nisanın başında taahhüt bitiyor yeni bir İSS'ye geçeceğim inşallah. 3 yıldır Linksys modem kullanıyordum. Sokakta portların olduğu yerde bir kaza oldu, kablolar yenilendi. Lol oynarken pingim 20 civarındaydı, bu olaydan sonra sabit 47 ping olmaya başladı. İstanbulda oturuyorken bu ping seviyesini almam saçmalık. Neyse Dsmarta defalarca yazdım, aradım internet normal görünüyor modeminizi yenileyin vs dediler. Dedim harbiden modem mi arızalandı acaba, yeni modem alayım. TP Link modem aldım, Pingim 36 sabit olmaya başladı. Neden 20 olmuyor eski haline dönmüyor? İstanbulda otururken bu kadar yüksek sabit pingler almamın nedeni nedir, 5 bina yanımdaki arkadaşım da ADSL kullanıyor aynı sokaktayız 16 megabit internet, 16 ms ile oynuyor. Aşağıya speedtest fotoğraflarını atacağım değerler orada da çok yüksek. Eski modemimin aynı serverda speedtest ping değeri 45, yeni modemin 22. Nasıl düşer bu ne yapmalıyım, taahhüt bitiminde VDSL 75 megabit download 8 uploadlı bir internete geçmeyi düşünüyorum, geçtikten sonra pinglerde azalma olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

1.png
2.png

Hız ile Ping değerinin alakası yok 100 donwda alsanız ping düşecek diye garanti verilmez. Kullandığınız Port santral ve bölgedeki yoğunluk sebebi ile Ping yükselir. Modemden modeme değişmesi ise modemlerin Gelen bağlantılara özel izalasyon teknolojilerinden kaynaklanır.

Geri
Yukarı