Farklı RAM'ler sorun çıkarır mı?

• Konuyu başlatan BeTas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 686

BeTas

Hectopat
Bu RAM'lar sorun çıkartır mı ve bunları nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220105_185752.jpg
    IMG_20220105_185752.jpg
    193,1 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20220105_185705.jpg
    IMG_20220105_185705.jpg
    143,2 KB · Görüntüleme: 57
RAM'lerinizden birini çıkarıp kalan RAM'in aynısından almalısınız.

Bende 2 tane laptop var hepsinde 8 GB RAM vardı bende gittim 2 tane 8 GB RAM aldım 16 yapmak için 2 tane yenisi olanı 1 laptop a diğer eskileri bir laptop yaptım yenisi almam için 2 tane almam lazım

2 tane RAM'ın fiyatı da 1.000

Bende 2 tane laptop var hepsinde 8 GB RAM vardı bende gittim 2 tane 8 GB RAM aldım 16 yapmak için 2 tane yenisi olanı 1 laptop a diğer eskileri bir laptop yaptım yenisi almam için 2 tane almam lazım

2 tane RAM'ın fiyatı da 1.000

En başından bize danışabilirdiniz veya bu konu hakkında açılan konulaı inceleyebilirdiniz. Crucial RAM'iniz kalsın, Kingston'ı çıkarıp aynı Crucial'dan alıp takmalısınız ki stabil çalışsın.

En başından bize danışabilirdiniz veya bu konu hakkında açılan konulaı inceleyebilirdiniz. Crucial RAM'iniz kalsın, Kingston'ı çıkarıp aynı Crucial'dan alıp takmalısınız ki stabil çalışsın.

Size sordum sorun olmaz dendi
şuan piyasada sadece bigboy ram var g770 için

CL değerleri aynı olmalı. CL değerleri aynı olursa yüksek ihtimalle sorun çıkarmaz. Ama şunu da söylemek gerekiyor, bazen aynı RAM modülleri bile uyumsuzluk çıkarabiliyor. Fakat dediğim gibi CL değeri aynı olursa yüksek ihtimalle sıkıntı çıkmaz.

Beki böyle devam etse bir sorun olur mu darboğaz yaşar mı PC?

Darboğaz olmaz. Ayrıca 1 yıldır 2 farklı modül RAM kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. Tek bir modül gibi çalışıyorlar herhangi bir uyumluluk sorunu yok. Tek önemli nokta CL değeri. Eğer ki RAM'lerin MHz değerleri farklıysa hangi modülün hızı düşükse o hıza optimize oluyor.

Darboğaz olmaz. Ayrıca 1 yıldır 2 farklı modül RAM kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. Tek bir modül gibi çalışıyorlar herhangi bir uyumluluk sorunu yok. Tek önemli nokta CL değeri. Eğer ki RAM'lerin MHz değerleri farklıysa hangi modülün hızı düşükse o hıza optimize oluyor.

Hızım artmaz ama düşmez de sabit kalır değil mi hocam öyle anladım

Yeni konular

Geri
Yukarı