Farklı Renk Corsair Vengance Dual Channel Çalışır Mı?

RAM'ler arasında bir fark yok. Sadece renkleri farklı. Çalışması gerekiyor. Ama çalışmama ihtimali de her zaman az da olsa vardır.

AMD işlemci kullanacaksanız, anakartın desteklediği RAM'lere göz atmanızda fayda var. Corsair RAM'lerde versiyon farklılığı olabiliyor. Örneğin anakartınız aynı RAM'in 5.39 versiyonunu desteklerken, yine aynı RAM'in 4.31 versiyonunu desteklemiyor olabilir. Bundan dolayı ben 2 RAM kitini tam performans dual olarak kullanamadım.

Düzenleme: Yani kısaca renginden ziyade kullanacağın RAM'lerin versiyonlarının tutması, anakartın o model RAM'i 4 DIMM yani slot destekliyor olması tam performans çalıştırabilme şansını arttırır. Eğer alacaksanız versiyon olarakta belirtin ona göre alın derim. Birazda şans işi en kötü deneyip görürsünüz.

Son düzenleme:
MHz, CL ve DDR değerleri aynı olduğuna göre sorun yok...
Genel olarak sorun olmayabilir ama Corsair RAM'lerin saçmalığı herşeyin aynı olması dışında versiyon farklı diye ben tam performans yani 3200Mhz çalıştıramamıştım. O yüzden versiyonu uymayan kiti iade etmek zorunda kaldım.

Düzenleme: Birde bir RAM'in seri numarasının sonu farklı. Satıcıya sorup, sonrasında anakartın sayfasına girip kontrol edin derim ben.

Son düzenleme:
Genel olarak sorun olmayabilir ama Corsair RAM'lerin saçmalığı herşeyin aynı olması dışında versiyon farklı diye ben tam performans yani 3200Mhz çalıştıramamıştım. O yüzden versiyonu uymayan kiti iade etmek zorunda kaldım.

Düzenleme: Birde bir RAM'in seri numarasının sonu farklı. Satıcıya sorup, sonrasında anakartın sayfasına girip kontrol edin derim ben.
Çok saçma. Bence sorun çıkmaz fakat sırf o yüzden uyumsuzluk olursa diyecek bir şey yok. Bu RAM olayı zaten hep şans işi. Küçük bir şeyde bile sorun çıkartıyor. Bu RAM hep bela.
Bende biri 1600, diğeri 1333, biri CL9 diğeri CL11 olmasına rağmen çalışması büyük şans :D

Çok saçma. Bence sorun çıkmaz fakat sırf o yüzden uyumsuzluk olursa diyecek bir şey yok. Bu RAM olayı zaten hep şans işi. Küçük bir şeyde bile sorun çıkartıyor. Bu RAM hep bela.
Bende biri 1600, diğeri 1333, biri CL9 diğeri CL11 olmasına rağmen çalışması büyük şans :D

Bu olay galiba sadece Corsair RAM'lerde var. Bahsettiğim herşeyi aynı versiyonu farklı RAM'ler:
ram.jpg

4.31 olan anakartım ile uyumlu olmayan. Her iki kiti birlikte güvenli olarak 2133Mhz de çalıştırabildim sadece. Şimdi tek kiti kullanıyorum. Satın alacak arkadaşın bilgisi olsun diye yazıyorum.

Bu olay galiba sadece Corsair RAM'lerde var. Bahsettiğim herşeyi aynı versiyonu farklı RAM'ler: Eki Görüntüle 322771

4.31 olan anakartım ile uyumlu olmayan. Her iki kiti birlikte güvenli olarak 2133Mhz de çalıştırabildim sadece. Şimdi tek kiti kullanıyorum. Satın alacak arkadaşın bilgisi olsun diye yazıyorum.
O zaman benim GB ve DDR hariç her şeyi farklİ olan RAM'lerimin sorunsuz çalışması mucize. Vay be Kingston ne büyük markaymış :D 1 yıl sonra 7000'lik PC'e HyperX RAM takacağım :D
Neyse konuyu daha fazla hortlatmayalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı