Farklı Samsung şarj aleti sorun yaratır mı?

alperbrose

Decapat
Merhaba arkadaşlar ben Samsung Galaxy A52 kullanıcısıyım, bir başka aile üyesi ise A21s kullanıyor iki telefonunda şarj aletlerinin rengi beyaz. İkisi de Samsung marka olduğu için bir sıkıntı yaratmaz diye boşta hangi şarj aletini bulsak kullanıyoruz. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı yani illa telefonun kutusuyla gelen şarj aletini kullanma zorunluluğumuz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hızlı şarj özelliği varsa ki vardır diye tahmin ediyorum, başka şarj aleti kullanmak sadece bunu etkiler, şarj adaptörü hızlı şarj desteklemiyorsa telefon sadece yavaş şarj olur. Diğer kısma gelince, eğer daha fazla güç akımı varsa adaptörde telefon sadece ihtiyacı olanı kadarını kullanacaktır. Sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. İyi günler.

Neredeyse bütün adaptörler 5V çıkış veriyor ve bu senaryoda da telefon ihtiyacı kadar akım çekecektir. Sıkıntı olmaz.

(Bazı adaptörlerde 12V çıkış veren hızlı şarj özelliklerini kullanamayabilirsiniz.)

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar şarj aletlerinin ikisi de orijinal. Telefon modellerinin farklı olması bir sorun yaratır mı diye düşünmüştüm ki anladığım kadarıyla yaratmıyor. Başka bir sorum ise şu olacak şarj aletlerinin birin data kablosu diğerinden daha uzun. Daha uzun süre kullanım sağlar diye uzun olanı tercih ettim lakin bunun veri aktarım hızı üzerinde bir etkisi olur mu?

Geri
Yukarı