Farklı Wireless Ağı Oluşturma

4PieD

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Kocaeli
Şu an bulunan iş yerinden birden fazla kişi aynı ağı kullanıyor ve internet oldukça zayıf. Wireless üzerinden veya kablolu olarak 2 tane isim açmak istiyorum. Örneğin Ağ 1 ve Ağ 2. Ağ 1'e sadece ofisteki kişiler A2'ye ise ofis dışındakiler bağlansın istiyorum. Böyle bir şey yapabilmek mümkün mü veya wireless açık durumda, wireless verebileceğim limit var mı? Limit ayarlarsam kablo ile bağlantım yükselir mi?

Modem marka model:
  • Ürün adı: HG 2331
  • Yazılım ailesi: HG233x
  • Yazılım revizyonu: ESx000-02_05_03_01

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerel ağ ayarları üzerindeki Wireless ayarlarında ikinci SSID'yi aktif etmeniz gerekiyor. İstenen isim ve şifre onun için de belirlenmeli. QoS ayarı açıksa kısıtlama yapabilirsiniz.

Yerel ağ ayarları üzerindeki Wireless ayarlarında ikinci SSID'yi aktif etmeniz gerekiyor. İstenen isim ve şifre onun için de belirlenmeli. QoS ayarı açıksa kısıtlama yapabilirsiniz.
Ne yazıkki böyle bir ayar göremedim fakat dediğiniz yöntemle 2 adet kablosuz isim oluşturabildim. Peki lan0 üzerindeki tüm ip adreslerini lan1 için de yapsam. Kablolu olarak lan1 e nasıl bağlanabilirim. Lan1 e bağlanmak için mantık olarak ip adresini de değiştirmem lazım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı