Farming Simulator 22 anlık FPS düşüşleri

Aynı sorun bende de var. Grafikleri en aşağıya kadar çekmeye çalıştım. Mouse ile ekranı döndürünce inanılmaz drop giriyor. Galiba oyunun optimizasyonunda sıkıntı var. Güncellemeleri beklemek gerek.

Oyunun gelişmiş grafiklerinden ayarlayarak düzeltilebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@White_Angel hocam bende arıyorum uzun zamandır çözümü nedir acaba?
Hocam ben dahil birkaç arkadaşımla beraber denedik ve bazı çözümlere ulaştık ekran kartında farklılıklar göstermektedir. Bu ayarlar genellikle kendim üzerimden konuşuyorum RTX 2060: MSAA ayarları çok önemli fazla etkiliyor. Ekran çözünürlüğü değil oyundaki ölçeklenebilir çözünürlük mesala %150'di drop giriyordu 200 yaptım düzeldi düşük ekran kartında 90-100 olabilir. Kısaca MSAA ayarı, gölgelendirme ayarlarını, ölçeklendirme ayarlarını değiştirirek dene çünkü bu FS 22' nin bir sorunu ayrıca aklında bulunsun ekran kartının oyuna adapte olması için 1 dakika filan drop giriyordu geri düzeldi 5-6 defa da ayarlarla oynayarak değiştirdim düzeldi. EK NOT: Simülasyon oyunlarında ayna kalitesi fazla etkiler FPS'i

Hocam ben dahil birkaç arkadaşımla beraber denedik ve bazı çözümlere ulaştık ekran kartında farklılıklar göstermektedir. Bu ayarlar genellikle kendim üzerimden konuşuyorum RTX 2060: MSAA ayarları çok önemli fazla etkiliyor. Ekran çözünürlüğü değil oyundaki ölçeklenebilir çözünürlük mesela %150'di drop giriyordu 200 yaptım düzeldi düşük ekran kartında 90-100 olabilir. Kısaca MSAA ayarı, gölgelendirme ayarlarını, ölçeklendirme ayarlarını değiştirirek dene çünkü bu fs 22'nin bir sorunu ayrıca aklında bulunsun ekran kartının oyuna adapte olması için 1 dakika filan drop giriyordu geri düzeldi 5-6 defa da ayarlarla oynayarak değiştirdim düzeldi. Ek not: Simülasyon oyunlarında ayna kalitesi fazla etkiler FPS'i.

RX 6600 kullanıyorum hocam FPS konusunda sıkıntı yok fakat aşırı drop giriyor.

RX 6600 kullanıyorum hocam FPS konusunda sıkıntı yok fakat aşırı drop giriyor.

Kanka çözdün mü sorunu? Bende de var.

Merhaba. Farming Simulator 22 indirdim ve oyuna girdim. 1080p medium da 40FPS Low da 60-65FPS alsam da çok drop yiyorum. Ekranı çevirdikçe drop giriyor. Nasil çözerim?

Sistem; 2200G 2x8 3000MHz RAM.

Hocam çözdün mü? Bende de var aynı sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var, RTX 3060 ve R5 5500 Ultra ayarlar da anlık FPS düşmeleri çok yaşıyordum, başka araç'a geçiyorum tak FPS düşüyor, oyunu kamera modunu arabanın içine alıyorum tak FPS düşüyor, sonra sildim oyunu, artık 19 oynuyorum.
FPS'im yüksekti fakat çok fazla drop yiyordum.

Bende de aynı sorun var, RTX 3060 ve R5 5500 Ultra ayarlar da anlık FPS düşmeleri çok yaşıyordum, başka araç'a geçiyorum tak FPS düşüyor, oyunu kamera modunu arabanın içine alıyorum tak FPS düşüyor, sonra sildim oyunu, artık 19 oynuyorum.
FPS'im yüksekti fakat çok fazla drop yiyordum.
Ya reis.benim sistem de aynı seninki ile ve aynı sorun var.çıldırmamak elde değil sadece fs de var bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı