Fast boot açılmıyor

Snipex

Centipat
Bilgisayarımı aldığım zaman FreeDOS geldi kurulumunu kendim yaptım. Kurulum sırasında fast Boot aktive etme özelliği gözüküyordu. Windows 10 kurdum yaklaşık 1 ay oluyor şu an BIOS ayarlarına girdiğim zaman Boot kısmında fast Boot seçeneğini göremiyorum alt seçeneklerine girdiğimde de karşıma benzeri bir şey de çıkmıyor acaba bunu nasıl aktifleştirebilirim? Hiçbir yerde benzer bir soru-cevap bulamadım yardımcı olur musunuz?

RESİM.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    100 KB · Görüntüleme: 94
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    113,8 KB · Görüntüleme: 66
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    87,1 KB · Görüntüleme: 60
Legacy Support Disabled yap. Sonra Boot sekmesine tekrar bak. Ok şeklinde olanlar gelişmiş seçenekler onlarıda açıp bakabilirsin. İşlemcinin 3. nesilden üstü ise UEFI vardır. Format dosyası oluştururken UEFI olarak kuruduğunu da emin ol.

Yukarıdaki denileni yap, ek olarak burada hangi ayarlar var?
Eki Görüntüle 477855
en fazla bunlar çıkıyor birkaç tanesine tıklayınca herhangi bir şey değişmiyor ya da açılmıyor
Legacy Support Disabled yap. Sonra Boot sekmesine tekrar bak. Ok şeklinde olanlar gelişmiş seçenekler onlarıda açıp bakabilirsin. İşlemcinin 3. nesilden üstü ise UEFI vardır. Format dosyası oluştururken UEFI olarak kuruduğunu da emin ol.

dediğiniz şeyi yaptım ama değişen bir şey olmadı hocam

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-12-25 at 17.53.43.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-25 at 17.53.43.jpeg
    140,2 KB · Görüntüleme: 71
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı