Fast Food mekanları ne kadar güvenilir?

Vegan burgerleri merak ediyorum. Ama daha gelişmedi gibi geliyor bana. Onlar daha temiz olacak gibi ileride.
Sonuna kadar okuyacaktım konuyu ancak şu mesajdan sonra daha fazla okumadan yazmak istedim.

Teknoloji ile üretilen herhangi bir şeyin doğal olarak oluşan bir şey ile karşılaştırması aşırı yersiz. En masumu bile zararlı ve tatsız, hiç doğal bir yumurta ya da bahçede dolaşarak büyümüş bir tavuk yedin mi? Eğer yemediysen ikisini de kokusundan dolayı yiyemeyebilirsin, özellikle yumurta çok ağır kokar. Doğal tavuğu her yediğimde ağzım köpeklerdeki gibi salyalanır cidden böyle bir lezzet olamaz.

Bu hızlı yemek sektöründe lezzetlendirmek için kullanılan her şey aşırı zararlı, yani en basitinden şeker ve tuz bile aşırı zararlıyken çin tuzu gibi bağımlılık yapan aşırı dopamin salgılatan şeyler, kalitesiz yağlar, et olmayan etler böyle anormal çok şey kullanılıyor.

Kasaptan bile aldığım tavuğa güvenmem, fastfood sadece zorundaysam yerim. Tek oturuşa 10 bira içebilen bir midesizim ama beden kitle endeksim 10/10 ve bunu beslenme kaliteme bağlıyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yediğim yumruk kadar en küçük boy hamburger :D Big Smoke gibi order vermedik ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MC donalds ve Burger King'te çalıştım. Burger King kesinlikle önermem, temiz gelmedi. Birçok mağazasında da çalıştım. MC donaldsta müdürlük teklif verildi bana. Gelen köfte, ürünler vs pınara aittir. Dışında ki pınar, içindekini Allah bilir tabii. Bana MC donalds daha temiz geliyor. Çok disiplinli MC donalds sistemi. Burger'a göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen Kızılay'da işim vardı. Mocha alacaktım Burger King önünden geçerken 75 liraya yumruk kadar hamburger, patates ve kola verdiğini gördüm. Kahveden harbiden iyiydi. Böyle yapmam mantıklı mıydı? Sizce bu tip yemeklerin kaliteleri nasıl? 200 yıl önce böyle yiyecekler yokkenki insanların hücre ömürleri ile bizimkinin farklarında neler olur?

Bilen veya mantıklı düşüncesi olan arkadaşlar yazmalı. Kulaktan duyma yazan arkadaşlar zaten belli olacaktır.

Fast food. Kötü yağlar, yüzlerce kez kullanılan doymuş yağlar, hijyenik olmayan ve temiz tutulmayan mutfaklar ve tezgahlar, kötü karbonhidrat, fazla kalori, vücudun su toplaması, yağlanmalar ve sarkmalar. Kısaca bunlar kötü tarafları şimdi kötü yan etkilerinden bahsedeceğim 1-halsizlik, yorgunluk isteksizlik 2- üşengeçlik 3-bıkkınlık hissi, içine kapanma, fazla kilodan dolayı etrafından dışlanma ve beraberinde gelecek olan deprasyon 4- sosyal aktivitelere katılmada zorlanma, asosyallik ve beraberinde gelecek olan uyku düzeni bozukluğu. Bu saydıklarım 1 sefer yediğinizde olacak olan şeyler değil. Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde olacak olan şeyler. Ama zaten devamının da gelmesi için firmalar oldukça çabalıyor. Hayatınızda birkaç kez yediyseniz başınıza illa şu gelmiştir Fast food ürünlerini tüketirsiniz karnınız hiç olmadığı kadar doyar ve yaklaşık 1-2 saat sonra canınız tekrar Fast food çeker. Zaten firmalarında amacı budur. Ama eğer siz Fast food tüketiyosanız fakat yanında ağır antrenmanlar geçirip spor da yapıyorsanız size etkisi çok fazla olmayacaktır tabii sürekli yemediğiniz sürece. Kısaca çok lanet bir şey Fast food, sigaradan da alkolden de beter bir şey. Yani yemeyin yedirtmeyin.

Arkadaşlar yediğim yumruk kadar en küçük boy hamburger :D Big Smoke gibi order vermedik ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında yazılanlar şahsına bir yorum içermiyor, en azından benim ki öyle. Fastfoodlara yorum yaptım ve herkes de bu konuda bilinçlenmeli, gıda denetimi yükselmeli ve insan sağlığını riske atmamaları gerekir. 20-25 yaşında insanlarda şeker, yüksek kolesterol falan var şaka gibi bir durum. Obez lan insanlar obez, Allah demeyecek mi, sana verdiğim bu bedene ne yaptın? Yürü lan cehenneme diye.

Geri
Yukarı