Fast Sync mi Adaptive Vsync mi?

Digital Lance

Hectopat
Sıradan Vsync oyunlarda takılmalara yol açıyor. Bu yüzden farklı bir senkronizasyon arayışına girdim. Fast Sync nasıldır? Fast Sync'in, fps monitör yenileme hızının (benimki 60 Hz) altına düşünce oldukça kötü gözüktüğünü söyleyenler var. Adaptive Sync daha mı mantıklıdır?
Ekran Kartım: GTX 1060

Ekran kartınız Nvidia olduğu için adaptive sync=freesync desteği yok, o destek AMD'de FreeSync olarak geçiyor ayrıca monitöründe bu özelliği desteklemesi lazım.

GTX 950 ile Fast sync kullanmıştım yırtılmaları çok iyi şekilde engelliyor. ama bir Gsync Freesync gibi değil

Eğer Micro stuttering dediğimiz takılmaların, atlamaların olmasını istemiyorsanız Nvidia GSYNC destekli monitör, AMD'de ise FreeSync Destekli monitör almanız lazım. Freesync monitörler çok uygun fiyatlara bulunuyor ama Gsync Destekli monitörler 1900-2000 TL'den başlıyor.

Ekran kartınız Nvidia olduğu için adaptive sync=freesync desteği yok, o destek AMD'de FreeSync olarak geçiyor ayrıca monitöründe bu özelliği desteklemesi lazım.

GTX 950 ile Fast sync kullanmıştım yırtılmaları çok iyi şekilde engelliyor. ama bir Gsync Freesync gibi değil

Eğer Micro stuttering dediğimiz takılmaların, atlamaların olmasını istemiyorsanız Nvidia GSYNC destekli monitör, AMD'de ise FreeSync Destekli monitör almanız lazım. Freesync monitörler çok uygun fiyatlara bulunuyor ama Gsync Destekli monitörler 1900-2000 TL'den başlıyor.
Nvidia'nın Adaptive Vsync teknolojisi var ve ekran kartım destekliyor gördüğüm kadarıyla. Nvidia denetim masasından aktif edilebiliyor. Fast Sync için oyundaki Fps 'in monitör tazeleme hızının iki katı falan olması gerektiği söyleniyor. Bu yüzden Adaptive Vsync daha iyi midir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı