Fate serisi başlama sırası nedir?

Hocam bu attığın listenin doğru olduğuna emin misin? Çünkü bir ara Fate/Zero ile başlayayım demiştim hiç başlangıç sezonu olarak görünmüyordu, bölüm hem 45 dakikaydı, ve izlediğim şeyden hiç bir şey anlamamıştım ve çok sıkılmıştım. Sanki daha sonraki sezon gibi geldi bana.
Bende araştırmışdım. Arkadaşın söylediği liste karşıma çıkmıştı. Ayrıca isterseniz sadece Fate/Zero bile izlenilebilir deniliyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Bende araştırmışdım. Arkadaşın söylediği liste karşıma çıkmıştı. Ayrıca isterseniz sadece Fate/Zero bile izlenilebilir deniliyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Teşekkürler fakat Erdem'in attığı listeye göre izleyeceğim. Fate/Zero başlangıç için doğru bir tercih değil gördüğüm kadarıyla.

FATE'i bitiren veya bitirmek üzere olan varsa, FATE öncesi evreni de izlesinler. Fazlaca film ve animeden oluşuyor.

FATE öncesi evrende büyücüleri, aileleri ve kutsal kasenin nasıl ortaya çıktığını detaylı şekilde izleniyor. İzleniyor diyorum çünkü hikaye akşını bu tadı veriyor. Ah Shiki üzümlü kekim...

Çok değişik bir liste. Gerçekten çok değişik. Fate strange Fake'in fate stay night evreni ile alakası olsun, zaten fate stay night'ın bütün anime adaptasyonlarını verip sonra da hiçbir şey route bile yazmadan fate stay night yazılması olsun ve son olarak da fate Zero'nun listedeki konumu.

Bir fsn fanı olarak benim önerebileceğim liste;
  • Fate stay night 2006 (bu anime bu listedeki en kötü anime adaptasyonudur. Fakat saber Route'unu adapte ettiği ve saber Route'u da bir şekilde öğrenilmesi zorunlu bir route olduğu için buraya ekliyorum. Eğer izleyici beğenmezse direkt ubw geçebilir fakat eninde sonunda Vn'den olsun vb. bu Route'u öğrenmeli. İzleyebiliyorsa da devam edebilir. Ayrıca buradan sonraki animelerin hepsinin bu animeden katlarca daha kaliteli olduğunu da bilsin :))
  • Fate/Stay night: Unlimited Blade works (2014) (2010'u görmezden gelin.)
  • Fate/Stay night: Unlimited Blade works 2nd season.
  • Fate/Zero (1. tercih.)
  • Fate/Stay night movie: Heaven's feel - ı. Presage flower.
  • Fate/Stay night movie: Heaven's feel - II. Lost butterfly.
  • Fate/Stay night movie: Heaven's feel - III. Spring song.
  • Fate/Zero (2. tercih).
Fate/Zero'da 1. ve 2. tercih dememin sebebi ikisinden birisinde izlenilmesi en iyi olacağı kanaatinde olmamdandır. Zira Fate/Zero kronolojik sırada ilk olsa bile hem hf(diğer Route'lara göre daha ağırlıklı) spoiler içeriyor ve hf direkt öncesi izlemek dışında seriye Fate/Zero ile başlanırsa son route hf hakkında spoiler içerdiği için spoiler yenmiş gibi hissedildiğinden bazı yerlere şüpheli yaklaşırsınız. Fakat f/z izledikten hemen sonra hf atlarsanız bir sıkıntı olmaz hatta 1.tercih en iyisi olur bana kalırsa.
Son cümleden biraz kafanız karışmış olabilir fakat izlerseniz demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız :D.

Bunlar Fate/Stay night evreninin anime adaptasyonları. Ayrıca Fate/Hollow ataraxia denilen Fsn'in direkt sonrası bir Visual novel var (anime adaptasyon yok) istenirse okunulabilir. F/ha'dan sonra da istediğiniz fate serisine başlayabilirsiniz zira Fsn'den bağımsızlar.

Fsn ilk izleyince unlimited Blade works aynı olayın yeniden çekimi sayılır. 360p animeyi izlettirdin 1080p aynı diye izleyemiyorum şimdi desene kardeşim aynısı zaten HD olanı izleyin diye. Sakın uymayın buna serinin tadı kaçıyor.

Fsn ilk izleyince unlimited Blade works aynı olayın yeniden çekimi sayılır. 360p animeyi izlettirdin 1080p aynı diye izleyemiyorum şimdi desene kardeşim aynısı zaten HD olanı izleyin diye. Sakın uymayın buna serinin tadı kaçıyor.
Aynı hikaye değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı