Fatura kesmeyen satıcıya ne yapılmalı?

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, oyuncular için ilan pazarı olan bir siteden denk geldiğim bir satıcıdan dijital bir ürün satın aldım. Satıcıdan satın aldığım ürünün faturasını talep ettim, vergi ödeyip ödemediğini merak ettim çünkü sitedeki satıcıların çoğunun vergi ödemediğini fark ettim, çok az bir kısmı ise ödüyor. Kendisi bana fatura kesemeyeceğini söyledi. Ben biraz daha ısrar ettiğimde bana kesmek istemediğini belirtti ve sebebini sorduğumda açık açık vergi ödemediğini itiraf etti. Kendisinin elde ettiği kazanç azımsanabilir derecede değil. 1 haftada asgari ücretin iki veya üç katını kazanıyorlar ve bunun gibi çok fazla satıcı olduğunu fark ettim. Bu kişiyi şikayet edebilir miyim? Edersem sonuç alabilir miyim? Teşekkür ederim.

Satılan çoğu şeyin yasal olmadığını düşünürsek, site fatura koşulu da koymadığı için adamı değil siteyi şikayet edebilirsiniz. Burada da sorarlar size aldığınız şey tamamen legal bir şey mi diye?

Satılan çoğu şeyin yasal olmadığını düşünürsek, site fatura koşulu da koymadığı için adamı değil siteyi şikayet edebilirsiniz. Burada da sorarlar size aldığınız şey tamamen legal bir şey mi diye?
Siteyle herhangi bir derdim yok, satıcıya biraz sinir oldum sadece. Konuşma biçimi olsun. Satın aldığım şeyin ise illegal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Discord'da bir tane oyun botunun para birimi :)

Siteyle herhangi bir derdim yok, satıcıya biraz sinir oldum sadece. Konuşma biçimi olsun. Satın aldığım şeyin ise illegal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Discord'da bir tane oyun botunun para birimi :)

Hocam öncelikle bu site üzerinde vergi ödeyeni ben hiç görmedim zaten satıcı size itiraf etmekten korkmamasından anlaşılacağı üzere şikayet etmeniz zor bence ilk önce siteyle iletişime geçin.

Geri
Yukarı