Faturası olmayan ürün garanti kapsamından faydalanabilir mi?

Danzo

Hectopat
Bugün Letgo üzerinden biriyle HP 1CA83AA model bir monitörü 350 liraya anlaştık. Ürünün 4 aylık olduğunu garantisinin olduğunu ama faturası şirkete kesildiği için faturasının olmadığını söylüyor. Büyük ihtimal garanti belgesi de mevcut değil. Kutusuyla birlikte vereceğini ama kutu içeriğinin olmadığını belirtiyor. En azından HDMI kablosunun verilmesini tercih ederdim. Sizce bu monitörü bu fiyata almalı mıyım? Alırsam faturası ve garanti belgesi olmadan garantiden faydalanabilir miyim? Bütçem maksimum 350 lira. Ona göre önerilerde bulunursanız sevinirim.

Faturası olmadan işlem yapılmaz. Önemli olan garanti belgesi değil faturadır.

Faturası olmadan işlem yapılmaz. Önemli olan garanti belgesi değil faturadır.
Peki ürünü bu fiyata almalı mıyım ? Sizce değer mi ? Yoksa biraz daha araştırmalı mıyım ? Birde satıcı diyor ki herhangi bir HP servisinde seri numarasını sorgulatırsanız garantisi çıkar diyor.

Faturasız işlem yapılır fakat fatura tarihinden değil hp nin ürünü türkiyeye soktuğu girişi yapıldığı tarihten itibaren garanti geçerli olur. Linkini verdiğim siteden garantiyi kontrol edebilirsin ben onlarca kez faturasız işlem yaptım 1 kere sorun olmadı. Fiyat ortalama bir fiyat ne ucuz ne mükemmel.

Ben olsam almazdım. Kutu var içerik yok, ürün var fatura yok.. Bahane gibi geldi. Şirkete kesildiyse bi fotokopi alsın versin, muhasebecide duruyordur fatura. 4 ay öncesinin arşivinden çıkarır 2 dk'da.

Ben olsam almazdım. Kutu var içerik yok, ürün var fatura yok.. Bahane gibi geldi. Şirkete kesildiyse bi fotokopi alsın versin, muhasebecide duruyordur fatura. 4 ay öncesinin arşivinden çıkarır 2 dk'da.
Banada öyle geldi. Sanırım birde PlayStation kafe. Çünkü adam ben PlayStation u bağlıyorum demişti. Çok güvenemedim bende. Bilemedim ne yapsam bana uygun gibi gelmişti ama bu fatura ve kutu içeriğinin olmaması düşündürüyor. 2 3 yıllık bir cihaz olsa tamam diyeceğim. Ama daha 4 aylık bir monitör.

Banada öyle geldi. Sanırım birde PlayStation kafe. Çünkü adam ben PlayStation u bağlıyorum demişti. Çok güvenemedim bende. Bilemedim ne yapsam bana uygun gibi gelmişti ama bu fatura ve kutu içeriğinin olmaması düşündürüyor. 2 3 yıllık bir cihaz olsa tamam diyeceğim. Ama daha 4 aylık bir monitör.
Bahaneler bir yana, fatura ve kutu içeriği şu yüzden önemlidir; satıcının karakterini gösterir. Aldığınız şey hepi topu monitör, belki basit bir şey. Ama malına değer veren insan 4 ayda kutuyu saklayıp içeriğini ve faturasını kayıp etmez. Malına değer vermeyen insandan mal almaya korkuyorum, "söylemediği ne olabilir acaba" diye düşünüyorum ister istemez. Bir faturaya sahip çıkmamış adam monitöre neden iyi bakmış olsun, ya da monitor "4 aylık ve iyi durumda" derken neden doğruyu söylüyor olsun diye düşünüyorum.

Bahaneler bir yana, fatura ve kutu içeriği şu yüzden önemlidir; satıcının karakterini gösterir. Aldığınız şey hepi topu monitör, belki basit bir şey. Ama malına değer veren insan 4 ayda kutuyu saklayıp içeriğini ve faturasını kayıp etmez. Malına değer vermeyen insandan mal almaya korkuyorum, "söylemediği ne olabilir acaba" diye düşünüyorum ister istemez. Bir faturaya sahip çıkmamış adam monitöre neden iyi bakmış olsun, ya da monitor "4 aylık ve iyi durumda" derken neden doğruyu söylüyor olsun diye düşünüyorum.
Çok haklısınız hocam. Vazgeçtim almaktan. Daha güvenilir ve daha iyi bir monitör için araştırmaya devam edeceğim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı