Faturasız ekran kartı alınır mı?

Bleaker

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
Bugün 2.el RX 6600 XT alacağım. Adamla konuştum kartın garantisi kutusu vs. içerikleri tam ancak faturayi bana WhatsApp üzerinden PDF olarak gönderdi( T.C. Kimlik no yu karaladığı için gözükmüyor) ben kartı aldıktan sonra kartla alakalı herhangi bir sorun olursa ve garantiye göndermem gerekirse faturada T.C. Gozukmedigi için sorun olur mu?

Çıktısını al ve kağıdın üzerine satan kişinin ismi-soy ismi ve tcsini yazdırarak ve “şu şahısa 2.el olarak ürünü sattım.” Yazdırıp imza attırırsan hiçbir sorun olmaz. Ayıplı mal satmış olursa ve sorun sonradan anlaşılırsa hukuki yollarla hakkını arar ya da iadesini gerçekleştirirsin. Bu faturayla aynı zamanda garantiye de yollayabilirsin.
Fakat, bazı firmalar fatura sahibini ister yoksa garantiden yararlandırmaz. O yüzden yukardaki beyan önemli.

Çıktısını al ve kağıdın üzerine satan kişinin ismi-soy ismi ve T.C.'sini yazdırarak ve “şu şahısa 2.el olarak ürünü sattım.” yazdırıp imza attırırsan hiçbir sorun olmaz. Ayıplı mal satmış olursa ve sorun sonradan anlaşılırsa hukuki yollarla hakkını arar ya da iadesini gerçekleştirirsin. Bu faturayla aynı zamanda garantiye de yollayabilirsin.
Fakat, bazı firmalar fatura sahibini ister yoksa garantiden yararlandırmaz. O yüzden yukarıdaki beyan önemli.

Hocam adam T.C.'sini vermek istemiyor üstünü karaladı zaten bir de kağıda T.C.'sini yazacağını sanmıyorum.

Bugün 2.el RX 6600 XT alacağım. Adamla konuştum kartın garantisi kutusu vs. içerikleri tam ancak faturayi bana WhatsApp üzerinden PDF olarak gönderdi( T.C. Kimlik no yu karaladığı için gözükmüyor) ben kartı aldıktan sonra kartla alakalı herhangi bir sorun olursa ve garantiye göndermem gerekirse faturada T.C. Gozukmedigi için sorun olur mu?

Herhangi bir sıkıntı olmuyor. Fatura ürünün garantisi için var. T.C. kimlik nosu yok diye ürünü tamir etmiyoruz diyemezler.

Geri
Yukarı