Faturasız iPhone alınır mı?

Telefonumu satıp iPhone almaya karar verdim, faturasız alsam sıkıntı olur mu veya faturasız sa kontrol etmemiz şeyler falan mı var acaba? (Alacağım model iPhone 7)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alma. Fatura telefondan önemli öyle düşün. Bir şey olsa iPhone'larda faturayı ibraz etmen gerekir.

Alırken imei durumu, garantisi varsa internet sitesinden sorgulaman yeterlidir. 2 yıldır 6s modeli kullanıyorum yurtdışından getirdim faturasız. Hiçbir sorun olmadı. Aldığın kişi güvenilir mi önemli olan bu. Telefon tamir görmüş mü bilemezsin. Onun için bir telefoncuya göstermen daha iyi olur.

iPhone’larda garanti durumunda faturaya gerek yok. Cihaza bağladığında seri numarasından her şeyi görüyor. Yukarıda arkadaşın dediği gibi IMEI vs. kontrol edip doğruysa alabilirsin.

Bence babanın öz oğlu da olsa faturasız telefon alınmamalı. Bazıları ilanlara kaybettim, yırtıldı vb. şeyler yazıyor, hepsini çalınmış gibi düşünüp öyle karar vermelisin, tedbirli davranmak gerek. Sonuçta yüksek meblağlar dönüyor.

Faturasız olduğu çalıntı olduğu anlamına gelmez. Çalıntı iPhone da zaten iCloud kilidi vardır isteseniz de kullanamazsınız. Benim şuanki kullandığım cihaz ne kutulu ne faturalı lakin bu cihazımın çalıntı olduğu anlamına falan gelmiyor. İkinci el satış sözleşmesi tutup alabilirsiniz cihazı.

Garanti için soruyorsan almayabilirsin ama telefonun kitlenir kalırsa onu açtırman için faturaya ihtiyacın olacak, bence almalısın.
Şimdi garantisi için endişe etmiyorum, ama telefon elimde kitlenirse hiç bişey yapamam, yurtdışı veya yurtiçi olmasıda önemli değil, benim korkduğum şey telefonun kapanması, birkaç video izledim telefondan icloud Kapalı şekilde alınması lazımmış ondan sonra imei olaylarıda var, şimdi demeye çalış tığım bunları kontrol ettikden sonra fatura ne işe yarıyacak? Sonuçta icloud du felan bende
Faturasız olduğu çalıntı olduğu anlamına gelmez. Çalıntı iPhone da zaten iCloud kilidi vardır isteseniz de kullanamazsınız. Benim şuanki kullandığım cihaz ne kutulu ne faturalı lakin bu cihazımın çalıntı olduğu anlamına falan gelmiyor. İkinci el satış sözleşmesi tutup alabilirsiniz cihazı.
Siz telefonu alırken sadece icloud dunu mu kontrol ettiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı