FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE Hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Burak555

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1660 SUPER
İşlemci
i5 10. nesil
Minidump dosyalarım Drive içinde yer almakta.
Bu hatayı genellikle Battlefield 5'ya da herhangi başka bir oyun oynarken daha sık alıyorum. Bilgisayarım ısındığında alma ihtimalim daha fazla oluyor fakat soğukken de veriyor.

Dosya Ekleri

• 1659293562425.png
    1659293562425.png
    109,8 KB · Görüntüleme: 30
Testi sonlandırabilirsiniz. O kadar hata, belleklerinizde bir sorun olduğunu gösteriyor. Buna eminiz. Ancak bu illa bir arıza olduğu anlamına gelmez. BIOS'ta XMP açıksa kapatın, birazcık performans düşüşü olur fakat hatalardan kurtulacağınızı düşünüyorum. XMP kapattıktan sonra tekrar test yapın.

Testi sonlandırabilirsiniz. O kadar hata, belleklerinizde bir sorun olduğunu gösteriyor. Buna eminiz. Ancak bu illa bir arıza olduğu anlamına gelmez. BIOS'ta XMP açıksa kapatın, birazcık performans düşüşü olur fakat hatalardan kurtulacağınızı düşünüyorum. XMP kapattıktan sonra tekrar test yapın.
Win 11'de BIOS'a nasıl giriliyor pek bir bilgim yok, yazabilir misiniz ?

Sistem açılırken Del tuşuna basarak girebilirsiniz. Anakart üreticisine göre bu tuş değişebiliyor ancak klasik bir yöntemdir. Videoda görüldüğü gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı