Fazla içe dönük bir insan olmaktan kurtulmak

Sosyalleşmekten ziyade ortamın soğukkanlı adamı ol zaten mıknatıs gibi gelirler.
Sarcasm (iğneleyici, alaycı) olmak da fayda getirir.
Karşındakileri senden üstün görme onlarla konuşurken alınlarına bak tepeden bakmak anlamına gelir.

Fight Club izlemeni ve örnek almanı önerebilirim. Felsefi olarak gelişmen gerekiyor. Açık fikirli ol. İnsanlarla ilişkiler kurmak gerçekten zevkli. Atıyorum eve giderken kızın birini çevir aslında bildiğin bir yere nasıl gidileceğini sor, arada saçmala, kızı delirt. Bu şekilde gelişebilirsin. Her şey kafada biter.

Ben de aynı durumdayım. Ama tek bir fark var, bu da kendim böyle olsun istiyorum. Bu yaşadığımız olaya küçük yaşta farkındalık deniyor. Ve minor depresyon olarak devam ediyor. Ömrünün sonuna kadar böyle sosyalleşmeyi isteyen bir insansan rahatsızlık verecektir, ama sosyal olmak istersen zamanla atlatacaksındır. Ama zaten Hachiman kafasındaysan (anime izlediğini düşünerekten bu örneği veriyorum) ben gibi 24 yaşına gelsen de pek bir şey değişmez.
Pek de iyi bir durumda değilim aslında ve çok büyük tramvalar atlattım/ sayılır her insan korkunc geliyor.

Hey ciğerim, şu an bu konuyu açman bile seni içine kapanıklaştırır.
Sakın pembe fili düşünme dersem ne düşünürsün.
Onun gibi bir şey bu.
Sana özgüven verecek bir şeyler bul.
Yeteneğin ne onu yapmaya çalış. Bir süre sonra, o yeteneğinle ilgilenen insanların yanına gitmeye çalış. Zaten konu hakkında bilgi sahibi olduğun için rahat konuşursun. Sonra zamanla bir bakmışsın herkesle böyle konuşuyorsun.
He, yetenek bende yok diyorsan. Neden bir şeyler denemiyorsun, dış görünüşünü değiştirmek en basit özgüven kazanma yolu. Git bir spor salonuna veya spor dalı kursuna yazıl.
Kafanı pembe filden uzaklaştırmadığın sürece pembe fil hayatının orta yerinde kalacak.
Bir de dostoyevski oku.

Bu ön yargı mıdır bilmem ama genelde içe dönük vs. vs. Kişiler hep anime izliyor galiba sende izliyorsun profil fotoğrafından yola çıktım.
Pek izlemiyorum :)
Hey ciğerim, şu an bu konuyu açman bile seni içine kapanıklaştırır.
Sakın pembe fili düşünme dersem ne düşünürsün.
Onun gibi bir şey bu.
Sana özgüven verecek bir şeyler bul.
Yeteneğin ne onu yapmaya çalış. Bir süre sonra, o yeteneğinle ilgilenen insanların yanına gitmeye çalış. Zaten konu hakkında bilgi sahibi olduğun için rahat konuşursun. Sonra zamanla bir bakmışsın herkesle böyle konuşuyorsun.
He, yetenek bende yok diyorsan. Neden bir şeyler denemiyorsun, dış görünüşünü değiştirmek en basit özgüven kazanma yolu. Git bir spor salonuna veya spor dalı kursuna yazıl.
Kafanı pembe filden uzaklaştırmadığın sürece pembe fil hayatının orta yerinde kalacak.
Bir de dostoyevski oku.
Bu önerileriniz için çok teşekkürler. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı