Fazla RAM tüketimi

167145

Hectopat
Daha fazla  
4 GB RAM'im var ekran kartının 2 GB.

Eskiden böyle değildi oyunlar 2,5 GB RAM kullanımına kadar çıkıyordu hiçbir sorun da FPS düşmesi ta olmuyordu hatta %100'e falanda dayanmıyordu Windows'un kullandığı RAM ile beraber olması gereken de bu.
Şimdi bakıyorum opera da birkaç sekme açıyorum %90'a çıkıyor onu bırakın oyunlar 1,5 GB RAM'in üstüne asla çıkamıyor çünkü %97'ye dayanıyor.
Bir süre önce page file MB'ını arttırmıştım belkibundandır deyip sistemi otomatik ayarlayı seçtim tekrar ama sanırım bir değişiklik olmadı şu an gördüğüm kadarıyla. Oyunlarda FPS düşmesi olmaya başladı ilk girdiğim zamanlarda ve belirli noktalarda ve eski performansı alamıyorum.
Windows'un ek gereksiz hiçbir haltı çalışmıyor Windows Defender Firewal bile dibine kadar kapattım çalışmıyorlar düzenli olarak bakım yapıyorum ve böyle olması için hiçbir sebep yok bilgisayarın yılından dolayı artık fos vermeye başlamasının dışında ama önce bir ekran kartı taktım düşük olsa da sonra RAM taktım sonra ek disk taktım oyunları oraya koydum bunun stüne performans artacağına düşüyor sanki ben bir halt anlamadım.

Görev yöneticisinden hesaplamıştım orada gözüken tüm şeyler taş çatlasa 1,5 RAM kullanıyorken %50 bile gözükmemesi gerekirken %70 falan oluyordu sanki 4 değilde 2 GB RAM'im varmış gibi saçma sapan bir şey. Resmen görev yöneticisinde gözükmeyen bir şeyler RAM yiyor yani oradaki tüm her şeyi kapatabilme olasılığının osla RAM kulanımı genede %20 falan olurdu öyle deyim. Kolay gelsin artık şimdiden teşekkürler ilgilenlere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı