Fazla Statik Elektrik

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Saatlarce bilgisayar başında oturmamın sonucunda yatmak için ışığı kapatıp yatağıma gittim. Battaniyeyi üstüme örtmek için tuttuğumda çıtır çıtır sesler çıktı biraz dikkatle baktığımdada beyaz küçücük ışıklar çıktığını gördüm. Battaniyenin neresine dokunsam bu ışıklar çıkıyordu. Çok garipti ilk kez böyle birşey yaşadığım için paylaşmak istedim.

Normaldir :) battaniye statik elektirik için ideal bir kaynaktır sürtünme ile oluşmuştur. Işığı kapatıp direk battaniyeye sürtünmen bunu tetiklemiştir.
Bana sorarsan bunu tetikleyen şey sürekli laptop'un başında olmamla alakalı. :)

Kazak, Battaniye bunlarda çok oluyor.
Bugün hoca yanıma yaklaştığında sende elektrik var dedi :)

Arkadaşın laptop'una dokundum çarptı. Yürüyen Jenaratör gibiyim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Leptop metal kasa ise evet ondan da yüklenmişsindir. Kazak, battaniye evet dediğin gibi etkiler :)
Bu tür yerlerde duvar veya toprağa basmak, suda elini yıkamak gibi kendinizi topraklamanız sorununuzu çözer.
Bahçeli bir evim olmadığı için toprağa basma olayı yok malum. Şehir hayatı :)
Ama elimi sık yıkarım pek faydası olmamış sanırım.

Birde laptop metal kasa değil ancak soğutucusu var altında onda metal olabilir zaten bayağı ağır Xigmatek Shield

Bana sorarsan bunu tetikleyen şey sürekli laptop'un başında olmamla alakalı. :)

Kazak, Battaniye bunlarda çok oluyor.
Bugün hoca yanıma yaklaştığında sende elektrik var dedi :)

Arkadaşın laptop'una dokundum çarptı. Yürüyen Jenaratör gibiyim :D

Güzelmiş. :D

- - - Güncellendi - - -

The Psycho, acı var mı kardeş, yoksa devam, çok fena gıcık edersin milleti. :D

Güzelmiş. :D

- - - Güncellendi - - -

The Psycho, acı var mı kardeş, yoksa devam, çok fena gıcık edersin milleti. :D

Arkadaşın laptopuna dokunduğumda çarptı biraz kötü hissettirdi ama onun haricinde sıkıntı yok. Zaten az önce toprağa bastım. Gitmiştir artık diye düşünüyorum.

Bu güzel bir şey değil, en yakın zamanda toprakta yürü. Elektriğini boşalt. En basitinden stres ile başlar. Haftalarca karaya ayak basmayan denizci arkadaşımdan biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı