Fazla zaman istemeyen MMORPG oyun önerisi

sAhmetBaskan

Hectopat
Daha fazla  
Günde 3-5 saatlik boş vaktim oluyor. Bu süreyi verimli bir şekilde MMORPG oyunda birikim yaparak kullanmak istiyorum. Ancak oyunun zamanı bükmesini istemiyorum. Uzun vadeli oynamak hiç sorun değil, sadece aktif oyuncu topluluğu olsun yeterli, dil konusunda kısıtlamam yok.

Oynadıklarımdan örnek:
Black Desert Online'ı beğendim ancak çok fazla vakit ayırmamı istiyor.
Genshin Impact: Aradığım model oyun, oynuyorum ama Single Player olduğundan biraz rahatsızım.
Warframe: Zaman büküyor 1000 saatim var, bıkmış durumdayım. 😄
Path of Exile: Max Build yapmak için alacağım satacağım, optimize edeceğim derseniz zaman atlama teorisinin ispatıyla karşılaşırsınız. 🤯

Gördüğüm, ilgimi çeken ama oynamadıklarımdan:
Destiny 2
Guild wars 2
New World
Lost Ark

Sizin bu oyunlar hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Zaman olayı nasıl işlediğini, gelişim aşamaları nasıl, mutlaka aylık/genişletme pakedi alınmalı mı?

Görmediğim duymadığım oyunları private server olsa dahi belirtebilirsiniz, önerilere açığım. 😁

Up

Son düzenleme:
Günde 3-5 saatlik boş vaktim oluyor. Bu süreyi verimli bir şekilde MMORPG oyunda birikim yaparak kullanmak istiyorum. Ancak oyunun zamanı bükmesini istemiyorum. Uzun vadeli oynamak hiç sorun değil, sadece aktif oyuncu topluluğu olsun yeterli, dil konusunda kısıtlamam yok.

Oynadıklarımdan örnek:
Black Desert Online'ı beğendim ancak çok fazla vakit ayırmamı istiyor.
Genshin Impact: Aradığım model oyun, oynuyorum ama Single Player olduğundan biraz rahatsızım.
Warframe: Zaman büküyor 1000 saatim var, bıkmış durumdayım. 😄
Path of Exile: Max Build yapmak için alacağım satacağım, optimize edeceğim derseniz zaman atlama teorisinin ispatıyla karşılaşırsınız. 🤯

Gördüğüm, ilgimi çeken ama oynamadıklarımdan:
Destiny 2
Guild wars 2
New World
Lost Ark

Sizin bu oyunlar hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Zaman olayı nasıl işlediğini, gelişim aşamaları nasıl, mutlaka aylık/genişletme pakedi alınmalı mı?

Görmediğim duymadığım oyunları private server olsa dahi belirtebilirsiniz, önerilere açığım. 😁

Up
İşinize karışmak istemem ama aradığınız özellikler hiçbir MMORPG oyunlarda yok. Kimin daha sağlam para yatırdığına göre belirlenen oyunlar oynamamanız, sağlığınız için iyi olacaktır. İlginizi çeken oyunlara başlasanız bile, çoğu kişi ilerki seviyelerde oldukları ve uzun süre oynadıkları için çok geri planda kalıp canınızı sıkar(genelde çoğu MMO bu mantıkla zaten. Para yatırmak istemiyorsan ya aynı anda başlıyacaksın oyuna, sonradan başladıysan para yatırıcaksin). Geçenlerde nostalji olsun diye mt2 oynayayım dedim, sinirden 2 saati geçmedi oyunu silmem.

İşinize karışmak istemem ama aradığınız özellikler hiçbir MMORPG oyunlarda yok. Kimin daha sağlam para yatırdığına göre belirlenen oyunlar oynamamanız, sağlığınız için iyi olacaktır. İlginizi çeken oyunlara başlasanız bile, çoğu kişi ilerki seviyelerde oldukları ve uzun süre oynadıkları için çok geri planda kalıp canınızı sıkar(genelde çoğu MMO bu mantıkla zaten. Para yatırmak istemiyorsan ya aynı anda başlıyacaksın oyuna, sonradan başladıysan para yatırıcaksin). Geçenlerde nostalji olsun diye mt2 oynayayım dedim, sinirden 2 saati geçmedi oyunu silmem.
doğru diyorsunuz MMorpg oyunların temeli oyuncuya zaman ve para harcatıp bağımlı hale getirmek.

Geçmişte çok MMORPG oyunları oynayan biri olarak uzak durmanı tavsiye ederim. MMORPG oyunları kanını emer :D
Malesef hocam mmorpg oyunlar kıbrıs polisi gibi kaçamam gurtulamam 😆

MMORPG denen şey zaten zaman süngeri bir şey hocam. Dediğin zor ama bende Destiny 2 diyorum. Keyifli bir MMO FPS.
teşekkür ederim guild wars 2 ve destiny 2 yi deneyeceğim, epic games ücretsiz dlc verdiği de güzel denk geldi :)

The Elder Scrolls Online Epic zamanında bedava verdi şuansa indirimde 53 lira
30 Ocakta da the quinfall Türkçe çıkacak

Elder Scrolls'u ücretsiz almıştım hafta sonuna kadar gw 2 Destiny 2 ve Elder Scrolls'u denemeyi düşünüyorum. 👍
Quinfall grafikleri ve oynanışı güzel duruyor umarim gelistiricileri ve topluluğu da oynanışı kadar güzel olur

Hah tam onu diyecektim hocam. Epic'in verdiği paketlerle oyuna güzel bir yerden başlanılıp devam edilebilir, duruma göre diğer 2 ek pakete de bakarsınız. Güzel diyorlardı.
Aynen lightfall eklentisi 230 tl indirimle kaçırılmayacak fırsat olduğu söyleniyor bir deneyeyim buyuk ihtimal alırım. Sağolun hocam 👍

Son düzenleme:

Geri
Yukarı