FC 24 için en iyi İSS hangisi?

Arecales

Kilopat
Daha fazla  
Selam, İzmir'de oturuyorum, sol fiber 100/10 kullanıyorum. İnternette kopma, video izlerken donma gibi sorunlar yaşamıyorum. Fakat tek oynadığım oyun FC 24 Ultimate Team'de pingim 50-60 arası olmasına rağmen geçikme hissediyorum. Sistemim iyi, güncel ve tüm bağlantılarım kablolu. Bu yüzden problemin Sol'dan kaynaklandığını düşünüyorum kıllandım artık. Forumlarda FC24(FIFA) özelinde sol kullananlardan hiç iyi yorum görmedim, yurt dışı çıkışları sıkıntılıymış. Twitch'te sorunsuz akıcı FC 24 oynayan birkaç kişiyi izleyip sorduğumda TurkNet kullandıklarını söylediler. Gerçi onlar İstanbul'da olduklarından 30-50 arası ms alıyorlar. TurkNet denemek isterdim fakat maalesef binamda 1000 MB'lik paket için altyapısı yokmuş. Bu yüzdende 83Mbps'lik paketine 400 lira vermek istermiyorum açıkçası.
Yurt dışı çıkışları iyi, olabildiğince düşük ve stabil ping alabileceğim taahhütsüz ISS var mı önerebileceğiniz?
Ayrıca FixNet firması'nın merkezi lokasyonu Edirne'de, Avrupa'ya yakın olduğu için Route'lari iyi olma olasılığı var mıdır?
Ekran görüntüsü 2024-02-01 162553.png
Ekran görüntüsü 2024-02-01 170548.png
Ekran görüntüsü 2024-02-01 170932.png

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-01 173011.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-01 173011.png
    112,7 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2024-02-01 173236.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-01 173236.png
    123,5 KB · Görüntüleme: 16
Sanırım FIFA Online'a yeni başladınız. Bende geçen sene ilk adımlarımı attığımda hep bir sorun arıyordum, diğer oyunlarda / videolarda / herhangi bir konuda sorun olmazken fifada sorun var, bir problem var bende diye düşünüyordum ama maalesef yoktu. Bu oyunun sorunsuz oynandığı bir gün görmedim tam olarak 1 yıl gibi bir süre oldu geçen sene ocak ortası başlamıştım. O yüzden sorunun sizden ya da internetinizden kaynaklandığını düşünmüyorum. Driver güncel tutun ve yeni patch bekleyin, aksi halde hiç düzeleceğini sanmıyorum ama umarım düzelir ya da benim fikrimi çürütebilecek biri gelir.

Sanırım FIFA Online'a yeni başladınız. Bende geçen sene ilk adımlarımı attığımda hep bir sorun arıyordum, diğer oyunlarda / videolarda / herhangi bir konuda sorun olmazken FIFA'da sorun var, bir problem var bende diye düşünüyordum ama maalesef yoktu. Bu oyunun sorunsuz oynandığı bir gün görmedim tam olarak 1 yıl gibi bir süre oldu geçen sene ocak ortası başlamıştım. O yüzden sorunun sizden ya da internetinizden kaynaklandığını düşünmüyorum. Driver güncel tutun ve yeni patch bekleyin, aksi halde hiç düzeleceğini sanmıyorum ama umarım düzelir ya da benim fikrimi çürütebilecek biri gelir.

Yorum için teşekkürler. Hocam FIFA Online değil, Eylül ayından beri Origin üzerinden EA FC 24 oynuyorum. Ondan önceki senelerdede PS üzerinden FIFA20, FIFA22 oynamışlığım var. O zamanda aynı sorunu yaşadım hiç düzelme olmadı. O yüzden bu durumun patch vs. ile alakası olamaz.

Yorum için teşekkürler. Hocam FIFA Online değil, Eylül ayından beri Origin üzerinden EA FC 24 oynuyorum. Ondan önceki senelerdede PS üzerinden FIFA20, FIFA22 oynamışlığım var. O zamanda aynı sorunu yaşadım hiç düzelme olmadı. O yüzden bu durumun patch vs. ile alakası olamaz.
O zaman packet loss gibi bir durun mevcut servis sağlayıcınızda. Diğer oyunlarda yurtdışı serverlarına bağlandınız mı ? Lol west vb.

O zaman packet loss gibi bir durun mevcut servis sağlayıcınızda. Diğer oyunlarda yurt dışı serverlarına bağlandınız mı? LoL West vb.

LoL West'te hiç sıkıntı yaşamadım. Packet lossta 2 haftada 1-2 kere yaşıyorum. Teknik bilgim yok ama Sol'un EA serverleriyle ilgili tracelerinde sıkıntı var herhalde.

Hissettiğiniz gecikmeyi hemen hemen her oyuncu hissediyor (Tabii ki pingleri benzer seviyedeyse). Türknet'e geçmek pinginizi 45 ms civarlarına düşürebilir (çevrenizdeki kullanıcılardan sorgulayın), gecikmede bir nebze de olsa iyileşme hissedersiniz fakat dramatik bir iyileşme olmayacağı da kesin. Oyunun serverlarının yenileme hızı düşük olduğundan diğer oyunlara göre fazla gecikme hissetmeniz normal, zamanla alışmaktan başka çareniz yok maalesef.

Selam, İzmir'de oturuyorum, sol fiber 100/10 kullanıyorum. İnternette kopma, video izlerken donma gibi sorunlar yaşamıyorum. Fakat tek oynadığım oyun FC 24 Ultimate Team'de pingim 50-60 arası olmasına rağmen geçikme hissediyorum. Sistemim iyi, güncel ve tüm bağlantılarım kablolu. Bu yüzden problemin Sol'dan kaynaklandığını düşünüyorum kıllandım artık. Forumlarda FC24(FIFA) özelinde sol kullananlardan hiç iyi yorum görmedim, yurt dışı çıkışları sıkıntılıymış. Twitch'te sorunsuz akıcı FC 24 oynayan birkaç kişiyi izleyip sorduğumda TurkNet kullandıklarını söylediler. Gerçi onlar İstanbul'da olduklarından 30-50 arası ms alıyorlar. TurkNet denemek isterdim fakat maalesef binamda 1000 MB'lik paket için altyapısı yokmuş. Bu yüzdende 83Mbps'lik paketine 400 lira vermek istermiyorum açıkçası.
Yurt dışı çıkışları iyi, olabildiğince düşük ve stabil ping alabileceğim taahhütsüz ISS var mı önerebileceğiniz?
Ayrıca FixNet firması'nın merkezi lokasyonu Edirne'de, Avrupa'ya yakın olduğu için Route'lari iyi olma olasılığı var mıdır?
Eki Görüntüle 2104348Eki Görüntüle 2104355Eki Görüntüle 2104357
Hocam Fixnetin pingleri guzel ben memnunum. Cs go ve valaront oynuyorum. Lg.fixnet.com.tr den bakabilirsiniz.

Hocam Türkiye'ye sunucu açılmadığı sürece 30 pingde alsanız UT'de gecikme hissedeceksiniz. Elin oğlunun evinin altından EA sunucu geçiyor karakterler yağ gibi dönüyor.

Geri
Yukarı