FC 24 optimizasyonu ne durumda?

Rizkonen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa PC alacağım ve ilk defa da FIFA oyunu alacağım Epic Games'de indirimde de bazı arkadaşlar optimizasyonu ile ilgili bir şeyler diyor. Nedir bu PC de daha mı kötü alınır mı sizce?

Peki ileride düzelme şansı nedir kariyer oynamak için almak istiyordum sadece bir kere alırım daha da almam büyük ihtimal.
321 TL bir daha Fifa 24 bulacağını sanmıyorum. Bu indirimler olmadan 1.100 TL civarıydı sanırım. Epic dolar kuruna geçtiği zaman çok ararsınız. Steam'da 70$ oyun.

Ne alaka? Futbol oyunundan nasıl bir grafik bekliyordun? EFootball'a bak istersen o zaman görürsün mobil oyunu. Optimizasyonda gayet iyi. Sende sıkıntı var.
Bende sıkıntı yok. Ana menü aşırı derecede donuyordu ama oyunda FPS 60 70 civarındaydı. Ayarlar kısmına girince oluyor bu bu arada. En sonunda iade ettim sevmeyip zaten. Eskiden Fifa 23 izlerdim merak edip onun grafikleri sanki daha iyiydi diye hatırlıyorum.

Size tavsiyem oyunu 60 FPS'e kilitleyin bu oyunlar özellikle konsollara göre optimize edildiği için 100 FPS olsa bile takılmalar olabilir.
60 FPS'e sabitleyince oyun konsola göre optimize edilmiş mi oluyor yani 😀

RX 6600 ile en yüksek ayarlarda 144FPS sabit oynuyorum. Bence sizde sorun olabilir.
Bende en yükseğe çektim GTX 1080 ile oynadım. RTX 2060 dengi bir kartta sorun oluyor gibi düşünebilirsiniz ama belkide eski kart olduğundan olabilir.

Geri
Yukarı