FC24'de yapay zeka eleştirisi

dorukabi

Decapat
Daha fazla  
FC24 de maç yapıyorum tamam mı? Zorluğu yarı Pro yapıyorum 3 dakikalık maçta 8-10 gol atıyorum. Profesyonel yapıyorum (yani bir üstü) adamlar sahadan siliyor beni. Şu anda 5-1 yeniliyorum profesyonele hem de ben Real Madrid'im karşımdaki takım Brezilya'dan bilmediğim ezik bir takım ben kafayı yemek üzereyim şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu Fifa 15'te yaşıyordum, ya 1-0 kazanıyordum zar zor veya fark yiyordum profesyonel zorlukta (yarı pro'nun tam üstü). Oynadıkça alışacağını düşünüyorum.

Ben de aynı durumu yaşıyordum. Sonradan şunu fark ettim, aslında yapay zeka bizimle mücadele edebilmek için taktiksel anlamda gelişemediği için, zorluğu farklı yönden artırmışlar.
Mesela sizin oyuncunuz 3 tane müsait adamınız varken gidip rakibin ayağına pas yapıyor mu?
Mesela kaleci degajını siz alsanız dahi oyuncunuz rakibe mi indiriyor?
Mesela kenardan gelen ataklarda topu kapma girişimleriniz hep rakibe taçla mı sonuçlanıyor?
Mesela hızlı hücum oyuncunuz rakibin kule stoperinden daha mı yavaş koşuyor?
Mesela şuta bastığınız halde oyuncunuz hala topu ayağına mı dolaştırıyor?
İşte tamamen yapay zekânın kendine yaptığı hileler. Bazen en basit paslarınız bile geçmiyor, bazen rakip öyle yerlerden öyle paslar geçiriyor, ancak öyle rekabet edebiliyor.
Maalesef bu FIFA 07 oynadığım zamanlarda da böyleydi, FIFA 11 oynadığım zamanlarda da böyleydi, FIFA 15 oynadığım zamanlarda da böyleydi PES 13 oynadığım zamanlarda da böyleydi.

Ben de aynı durumu yaşıyordum. Sonradan şunu fark ettim, aslında yapay zeka bizimle mücadele edebilmek için taktiksel anlamda gelişemediği için, zorluğu farklı yönden artırmışlar.
Mesela sizin oyuncunuz 3 tane müsait adamınız varken gidip rakibin ayağına pas yapıyor mu?
Mesela kaleci degajını siz alsanız dahi oyuncunuz rakibe mi indiriyor?
Mesela kenardan gelen ataklarda topu kapma girişimleriniz hep rakibe taçla mı sonuçlanıyor?
Mesela hızlı hücum oyuncunuz rakibin kule stoperinden daha mı yavaş koşuyor?
Mesela şuta bastığınız halde oyuncunuz hala topu ayağına mı dolaştırıyor?
İşte tamamen yapay zekânın kendine yaptığı hileler. Bazen en basit paslarınız bile geçmiyor, bazen rakip öyle yerlerden öyle paslar geçiriyor, ancak öyle rekabet edebiliyor.
Maalesef bu FIFA 07 oynadığım zamanlarda da böyleydi, FIFA 11 oynadığım zamanlarda da böyleydi, FIFA 15 oynadığım zamanlarda da böyleydi PES 13 oynadığım zamanlarda da böyleydi.
Evet evet ben bu olayı pes oynarken anlamıştım. Aslında botların oynayışı gelişmiyor tam tersine oyun bizim oyunumuzu kısıtlıyor (örnek : yavaşlatmak gibi)

Yeni konular

Geri
Yukarı