Çözüldü Fedora 34 Intel HDA sound (HDMI ses sürücüsü) yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Buradaki çözümü uygulayabilir misin?
Ekran görüntüsü 2021-07-30 21-33-06.png

Hocam çözümü buldum. HDMI seçme kısmı çıkış aygıtlarında olması gerekirken confurgation kısmına eklemişler. Direk çıkış kısmında olsa daha kolay olurdu.

Selamlar, Fedora 34'e yeni geçiş yaptım. Pavucontrol'deki Output Device portta 'HDMI/DisplayPort' ve Configuration kısmında 'Digital Stereo (HDMI) Output' seçili durumda. TV'de HDMI ile görüntü alabiliyorum ama ses yok. Nvidia'nın sitesinden ekran kartıma uygun driver'ı da indirdim fakat bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum

Selamlar, Fedora 34'e yeni geçiş yaptım. Pavucontrol'deki Output Device portta 'HDMI/DisplayPort' ve Configuration kısmında 'Digital Stereo (HDMI) Output' seçili durumda. TV'de HDMI ile görüntü alabiliyorum ama ses yok. Nvidia'nın sitesinden ekran kartıma uygun driver'ı da indirdim fakat bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum
TV'de ki 2. Porta tak sorun düzelir.

İsmininçinde HDMI bulunan diğer confirguastonları dene olmassa kablo ses desteği yoktur.
Konfigürasyonların hepsini denedim, farklı HDMI kablosu ile de denedim. Fedora'yı kurmadan önce ses aktarımında herhangi bir problem yoktu. Tahminimce problem laptop'taki Nvidia ekran kartı ile işletim sistemi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklı...

Yeni konular

Geri
Yukarı