Fedora DNF çok yavas

Fedora'da DNF veya onun ardılı DNF5 dışında paket yöneticisi kullanmanızı tavsiye etmem. Zypper'ın çalışma potansiyeli olsa da DNF'in paketleri kurarken sıkça kullandığı bazı özellikleri desteklemediği için bazı paketler yüklenirken problem yaşatabilir. Maalesef Fedora'yı seven DNF'e katlanır.

Fedora'da DNF veya onun ardılı DNF5 dışında paket yöneticisi kullanmanızı tavsiye etmem. Zypper'ın çalışma potansiyeli olsa da DNF'in paketleri kurarken sıkça kullandığı bazı özellikleri desteklemediği için bazı paketler yüklenirken problem yaşatabilir. Maalesef Fedora'yı seven DNF'e katlanır.

Hız normale döndü Zypper'a gerek kalmadı.

Hepsi RPM paketi zaten, tek sorun bagimliliklari otomatik kuramamasi olur. Onu da elle halledebilir.

Hocam yüzlerce bağımlılığı olan paketler var, tabi öznel bir şey size çok uğraştırıcı gelmiyor olabilir ancak bence biraz hız uğruna değmeyecek bir uğraş yaratır
DNF hızını normale getirdim ama cidden nereye gitsen AUR'u özlüyorsun. Tam şu anda Arch Linux kuruyorum

Hocam yüzlerce bağımlılığı olan paketler var, tabi öznel bir şey size çok uğraştırıcı gelmiyor olabilir ancak bence biraz hız uğruna değmeyecek bir uğraş yaratır.

Sirf hiz icin ben de kullanmam zaten, sadece alternatif olarak durabilir kenarda.

DNF hızını normale getirdim ama cidden nereye gitsen AUR'u özlüyorsun. Tam şu anda Arch Linux kuruyorum

AUR ozlenecek bir sey degil. Arch'da evet kullanirsin, cunku Arch deposunda bulunan paketleri bile kaldirip AUR'a eklemeye baslamis. RPM ve DEB destegi olan dagitimlar varken AUR ozlenecek bir sey degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı