Fedora GRUB menüde birden fazla işletim sistemi var

772828

Zeptopat
PC açılırken Windows Boot Manager ve güncellendikten sonra kalan eski Fedora dağıtımı var. Windows mavi ekran veriyor ve Windows ile diğer dağıtımı GRUB menüden kaldırıp sadece Fedora'nın son sürümünü bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılırken Windows Boot Manager ve güncellendikten sonra kalan eski Fedora dağıtımı var. Windows mavi ekran veriyor ve Windows ile diğer dağıtımı GRUB menüden kaldırıp sadece Fedora'nın son sürümünü bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Çok kolay....

İnternetten, GNU-Linux Mint'in LİVE DVD versiyonunu indirip, Rufusla USB flash belleğe yazdır.Sistemi bununla aç...

Masaüstü geldikten ,Mint Uygulama Başlat Menüsünde "Boot Repair" isimli uygulama var.Bunu çalıştırıyorsun, arayüzündeki boot girdilerinden istemediğini siliyorsun,sonra onar(repair) butonuna basıyorsun.Sonra da sistemi yeniden Windows üzerinden başlatıyorsun...

Eğer buna zor ve karmaşık geldi ise, EasyBCD yazılımını sisteme indirip Windows ortamında kuruyorsun, karşına boot girdilerinden istemediklerini silip kaydet butonuna basıp sistemi yeniden başlatıyorsun.

Bu kadar...

Çok kolay...

İnternetten, GNU-Linux Mint'in LİVE DVD versiyonunu indirip, Rufus'la USB flash belleğe yazdır. Sistemi bununla aç...

Masaüstü geldikten, Mint Uygulama Başlat Menüsünde "Boot Repair" isimli uygulama var. Bunu çalıştırıyorsun, arayüzündeki boot girdilerinden istemediğini siliyorsun, sonra onar(repair) butonuna basıyorsun. Sonra da sistemi yeniden Windows üzerinden başlatıyorsun...

Eğer buna zor ve karmaşık geldi ise, EasyBCD yazılımını sisteme indirip Windows ortamında kuruyorsun, karşına boot girdilerinden istemediklerini silip kaydet butonuna basıp sistemi yeniden başlatıyorsun.

Bu kadar...

Hocam ben ama Windows'u da kullanmak istemiyorum sistemde sadece Fedora kalsın istiyorum. Başka bir alternatif var mıdır?

Eğer Windows hala yüklüyse ve Windows kullanmak istemiyorsan direkt temiz kurulum yap derim.

Tamamdır hocam ben bir deneyeyim dönüş yaparım sistem nedense Windows'a göre biraz ağır gibi geldi. Normalde Windows'ta asla kasmayan sistemim driverlar yüklü olmasına rağmen bazen geçiş yaparken arkada izlediğim video ve animasyonlar falan kasıyor.
Çok basit, hatta Linux Mint inceleyecek, Fedora'dan Mint transfer olacaksın.Bunu 10 yıllık sadık Linux Mint kullanıcısı olarak söylüyorum.

@TRWE_2012 @Rona hocam grubtan hepsini kaldırdım. Sistem hala Windows 11 ve 10'a göre hantal çalışıyor. Temiz kurulum yapmadığım için mi böyle oldu? Animasyonlar ön izleme ve küçük resimler vs çok dandik gibi gözüküyor. Allta ki çoğu şeyin üzerine geldiğimde ön izleme yerine sadece uygulama simgesi çıkıyor. Sistemimde mi problem var yoksa bir şeyi yanlış mı yaptım?

Yeni konular

Geri
Yukarı