Fedora, Windows'a göre çok yavaş açılıyor

freedom_m

Centipat
Daha fazla  
Windows 10'da 10 saniye de açarken Fedora'da 1 dakika açılmasını bekliyorum. Bunun bir çözümü var mı?

/etc/default/grub dosyasindan GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT satirindaki "quiet" parametresini kaldirip, sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komudunu calistirdiktan sonra bilgisayari yeniden baslatin, eger boot suresince bir takilma gerceklesirse bu sekilde gorebilirsiniz.

10 senelik 2,5 inç 5400 devir HDD ile benim FX6300'ün açılışı o kadar ya sürüyor ya sürmüyor.
Bunun yanında makine açılışında hangi programlar otomatik çalışıyor sende o da önemli.
Misal benimkinde corectrl açılışta otomatik açılıyor.
Dnfdragora Update script kapalı.

Son düzenleme:
10 senelik 2,5 inç 5400 devir HDD ile benim FX6300'ün açılışı o kadar ya sürüyor ya sürmüyor.
Bunun yanında makine açılışında hangi programlar otomatik çalışıyor sende o da önemli.
Misal benimkinde corectrl açılışta otomatik açılıyor.
Dnfdragora Update script kapalı.

Brave dışında hiçbir şey yüklemedim bir de açılışta hiçbir program yok.

/etc/default/grub dosyasindan GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT satirindaki "quiet" parametresini kaldirip, sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg komudunu calistirdiktan sonra bilgisayari yeniden baslatin, eger boot suresince bir takilma gerceklesirse bu sekilde gorebilirsiniz.

GRUB_TIMEOUT = 5
GRUB_DISTRIBUTOR="$(sed 's, release.*$,g' /etc/system-release)"
GRUB_DEFAULT = saved
GRUB_DISABLE_SUBMENU = true
GRUB_TERMINAL_OUTPUT="Console"
GRUB_CMDLINE_LINUX="rhgb quiet"
GRUB_DISABLE_RECOVERY="true"
GRUB_ENABLE_BLSCFG = true

Bu şeklide yazıyor quiet bölümünü mü sileyim?

sudo: grub-mkconfig: komut bulunamadı
diye hata aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı