Fedora'da Bluetooth açılmıyor

kılıçhan

Hectopat
Fedora Linux yükledim. Linux'a merakım var o yüzden ama bir türlü Bluetooth açılmıyor ( Win geçin demeyin :) ) Bluetooth açıyorum ama hala Bluetooth kapalı diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fedora Linux yükledim. Linux'a merakım var o yüzden ama bir türlü Bluetooth açılmıyor ( Win geçin demeyin :) ) Bluetooth açıyorum ama hala Bluetooth kapalı diyor.
Bluetooth driverini fedora bulamamis, ilk dagitim acisindan fedora biraz uc bir secim olmus. Ilk tavsiyem sisteme xubuntu ya da Linux Mint kurmaniz eger istemiyorsaniz rpmfusion sisteme ekli mi acaba?

Bluetooth aygıtının sürücüsü yüklü değildir. Linux'ta sürücü kurma işleri karışık, ama çoğu dağıtım otomatik kurmuyor bunları galiba.

Cogu dagitim kuruyor, bir kisim dagitimlar kapali kaynak driverleri depolarina eklemez o sebeple kurmaz. Kullanici dostu odakli bir dagitimda sorun yasamaniz Windowstan daha zordurm

Terminale sudo dnf install blueman yazmayi deneyin

Bluetooth driverini Fedora bulamamis, ilk dagitim acisindan Fedora biraz UC bir secim olmus. Ilk tavsiyem sisteme Xubuntu'ya da Linux Mint kurmaniz eger istemiyorsaniz rpmfusion sisteme ekli mi acaba?

Cogu dagitim kuruyor, bir kisim dagitimlar kapali kaynak sürücüleri depolarina eklemez o sebeple kurmaz. Kullanici dostu odakli bir dagitimda sorun yasamaniz Windows'tan daha zordurm.

Terminale sudo dnf install blueman yazmayi deneyin.

Hocam daha önce Debian Ubuntu Mint kullandım.
Ama pek kod bilgim yok nasıl yüklicez bu sürücüleri.

Bluetooth driverini Fedora bulamamis, ilk dagitim acisindan Fedora biraz UC bir secim olmus. Ilk tavsiyem sisteme Xubuntu'ya da Linux Mint kurmaniz eger istemiyorsaniz rpmfusion sisteme ekli mi acaba?

Cogu dagitim kuruyor, bir kisim dagitimlar kapali kaynak sürücüleri depolarina eklemez o sebeple kurmaz. Kullanici dostu odakli bir dagitimda sorun yasamaniz Windows'tan daha zordurm.

Terminale sudo dnf install blueman yazmayi deneyin.

Hocam blueman ı denedim önce nafile.

Ama pek kod bilgim yok nasıl yüklicez bu sürücüleri
Acikcasi daha once hic driver sorunu yasamadim, cihazinizin bluetooth adaptorunun adini ogrenip oma gore driver kuracagiz

Ama pek kod bilgim yok nasıl yüklicez bu sürücüleri.

Hocam blueman ı denedim önce nafile.
Duzenlemenizi gec gordum, cihazinizin tam adini alabilir miyim?

@gen2 hocam siz bakabilir misiniz acaba?

Geri
Yukarı