Felsefe hocasına sorabileceğim sorular

Phreak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Şunu söyleyeyim: Amacım hiçbir türlü dersi kaynatmak değil. Kendi felsefe hocamı çok seviyorum. Tatlı, iyi dilli ve mükemmel. Dersini de anlatan bir hoca ve ben kendisi ile aramdaki samimiyetten dolayı soru sormak istediğimi söyledim. O ise bir dahaki derse istediğini sorabilirsin dedi. Şimdi bir dahaki konumuz din felsefesi ve ben bayağı bir soru sormak istiyorum. Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enel-Hakk'ı sorabilirsin. Enel-Hakk kelime olarak "Tanrı'danım" "Allah'tan geldim" gibi anlamlara gelir.
Allah'ın içimizde olduğunu savunur. Bayağı felsefik ve karışık bi' konu.

Felsefe hocanın akademik bilgilerinden yararlanmaya çalış. Akademi'de neler öğrenmiş din felsefesi hakkında, bunu sorabilirsin. En azından konu başlıklarını yakalamaya çalış daha sonra kendin araştırırsın.

Din olmasa felsefesini yapabilir miydik diye sor. Hayir derse felsefenin dine bagimliligini, evet derse dinlerin cikis noktasinin insan akli oldugunu soylemis olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Beyin hücrelerimi kaybetmemek adına videoyu izlemeden bir soru sormak istiyorum. Video başlığı ile içeriği aynı mı?

Geri
Yukarı