Fenerbahçe 3 - 2 Trabzonspor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim şu an en sinirlendiğim nokta sanki bu olaylar ilk defa oluyormuş da suçlusu Fenerbahçeli oyuncular gibi gösteren maçla alakası bile olmayan GS taraftarı. Yahu taaa yıllardır bunlar oluyor vakti zamanında Baroni’ye Emenike’ye Volkan’a yapılmayan şey kalmadı. 2012’den itibaren her Trabzon deplasman maçını izlesinler sürekli aynı şeyler. Hayır işin kötüsü Trabzon bunu yaptığı her seferinde Fenerbahçe yeniyor. Yani biri de demiyor biz bunları yapınca puan kaybediyoruz zarar görüyoruz diye. Ancak dertleri o değil ki dertleri Fenerbahçe şampiyon olamasın, puan kaybetsin. Dün yaşanılan şeylerin akla mantığa sığar bir yanı yok maalesef. 2015’de bu takımın otobüsü kurşunlandı failleri elini kolunu sallayarak geziyor. Otobüs kurşunlandı ya kurşunlandı. O otobüs şarampole yuvarlansa bir takım vefat edecekti. O gün futbolda devrim yaşanmadığı için benim Türk futboluna inancım bitmişti. Bugün gelinen nokta o günkü kar topunun çığ olmuş hali.

Hocam 1-0 önde olduğumuz bir maç vardı saha olayları yüzünden iptal edildi diye hatırlıyorum ya da ara mı verilmişti de iptalden kılpayı dönmüştü.

Trabzonsporluyum ama Trabzon'da yaşamıyorum hiç de yaşamadım. Ancak şunu görebiliyorum herkes görüyordur sanırım koca şehrin tek eğlencesi tek gündemi bu takım. Ve Fenerbahçe'yle yıllardır yaşanan çekişme de şehri ve seyircileri gerim gerim geriyor.

Çok güzel bir şey söylediniz bu tip maçların hepsini kaybettik. Sadece Ahmet Ağaoğlu bu işi halletmişti, hiç açıklama bile yapmıyordu, bizim için sıradan bir maç vs vs deyip geçiyordu ve onun döneminde işte Fenerbahçe ve diğer takımları son 3-4 yılda kaç kez yenmeyi başardık. Taraftarın bu tavrı Trabzonsporlu futbolcuları da korkutuyordur. Dün onu düşündüm ulan ben Nicolas Pepe olsam, Onuachu olsam dün akşam ne yaşıyoruz biz lan ne işim var benim burada demem mi?

Çünkü yabancı için bu olay sadece Trabzonspor'la ilgili değil, onun bakış açısı ulan yarın öbür gün demek ki kıytırık bir stada gitsek kazansak onlar da sahaya inse ne olacak korkusu oluşur. Bu saha olaylarının zararı sadece yapan kulübe ve genel olarak da ülke futboluna olur. Seneye bakalım Trabzonspor olarak büyük oyuncuları tecrübeli oyuncuları nasıl ikna edip alacağız merak ediyorum..

Kalanların tek hedefi Galatasaray'ı şampiyonluktan etmek. Her hafta maç oynayacağımız takım çıkıp galibiyet primi açıklıyor, oyuncuları çıkıp garip garip röportajlar veriyor ve daha sayamadığım bir sürü şey yaşıyoruz, sırf bizi yenmek için gidip 2 oyuncuya 23 milyon Euro vermiş bir rakiple oynadık. Aynı şeyleri ne hikmetse Fenerle oynayacakları maçta göremiyoruz ama bunlar başka konular. Ama az biraz Trabzon bilenince vay efendim maça niye bilenmişler. Onun dışında hala 2016'daki maçtan bahsediyorsun ne alakaysa, o olayın bu olayla hiçbir alakası yok. O olayda tek suçlu Trabzonspor'du, bu olayda iki suçlu var. Bu olayda yangına benzin döktünüz gereksiz yere. Konu bu kadar basit.

Bak seni hala ciddiye alan yok. Kendin konuşup kendin eğleniyorsun. Hayattaki tek gayen bu. Dışarı çıkıp gezsen 5 kuruş paran yok, oyun oynasan sistemin yok, tek gayen sana bir faydası olmayan futbol üzerinden millete sataşıp kendince eğlenmeye çalışmak. Acıyorum sana, yazık.

İrfan'dan bahsediyorum ben. O yaptığı hareket çok gereksiz.

E yok tabii, istediğin kadar bilen maça kim ne diyebilir? Ama tribünleri germe, hele Trabzon gibi aranın gergin olduğu bir takımla oynuyorsan. Bunlara gerek yok, çık oyna topunu kazanırsan abartmadan sevin, kaybedersen dön arkanı git. Zor mu yapması?

Ha bu arada aynısı kendi takımımda da olsa aynı şeyi söylerim ama bizim böyle bir oyuncu grubumuz yok. Aynı şey olur da yaşanırsa gereken şeyleri söyleriz merak etme.

Bizi yenmek için 23 milyona 2 oyuncu aldı dediğin takım bizimle de oynayacak daha. Kaldı ki o takımla olan maçını da 12 milyonluk adamın kendi kalesine attığı golle kazandın. Eminim senin için almıştır o iki topçuyu. Top oynamadığı için küme potasında olan Pendik’in 1 hafta önce yaptıkları ortada. Antep maçında Sumudica’nın açıklamaları ortada. Bu kadar aşağılık kompleksine kapılmayın iyi değil.

Her neyse lanet olsun diyorum bazen bu futbol sevgisine çocuğum olursa asla futbola alıştırmayacağım. Ya da gidip Liverpool'ı falan tutacağım bunu birkaç kez denedim ama olmuyor bu renk sevdası dünyadaki büyük imtihanlardan birine dönüştü resmen :)

Evet, sinir uçlarıyla oynuyorsunuz. Maç öncesinde birkaç oyuncunuzun tribünlere olta yaptığı videolar var. Aynı hareketi maç sonunda da yapan oyuncunuzun görüntüleri var. Bak bu sevinmek değil milleti tahrik etmektir. Aynı sahada biz de oynadık hatta 5 tane attık adamlara böyle bir olay yaşamadık. Niye? Çünkü ortamı germedik, Trabzonlulara olta yapan oyuncumuz olmadı. Sizin anlamamakta ısrar ettiğiniz kısım burası. Trabzon tabii ki olayın en büyük suçlusu ama Fener de suçsuz değil. Maç bitsin usulunce sevin dön arkanı git, bu kadar basit.
Mert Hakan maç başlamadan sahaya çıktığında çok ağır hakaretler ve küfürler edildi, maç boyu Fenerbahçe için bel altı çok kötü tezarühatlar yapıldı, İsmail Yükseğe meşale atıldı, oyunculara litrelerce su atıldı, Livakovic sakatlık geçirirken, yerde acıyla kıvranırken atılmayan malzeme kalmadı en son çenesi kanıyordu. Yani Fenerbahçe suçlu gibi bir algı yaratmaya çalışıyorsun kendince lakin hiç bulaşma o işlere. Daha maç başlamadan olan tonla olay var. Suçu günahı olmayan, kimseye hakaret etmeyen, sataşmayan adama, İsmail Kartal'a bile yabancı madde atıldı. Saha içi kavga hariç bu ve benim yazamadığım ne olaylar yaşandı. Halen daha çıkıp Fenerbahçe suçlu diyorsan yazıklar olsun. Şampiyonluk yolunda önemli bir 3 puan almış takımın sevinmesine bile tahammülün yok. Aa pardon Fenerbahçeye olan düşmanlıkmış bu. Çünkü Galatasaray 5 attığında tribünde horon tepildi, Icardi gol sevinçleri yapıldı hatta Trabzonspor formasına Icardi yazdıran taraftarlar vardı.

Mert Hakan maç başlamadan sahaya çıktığında çok ağır hakaretler ve küfürler edildi, maç boyu Fenerbahçe için bel altı çok kötü tezarühatlar yapıldı, İsmail Yükseğe meşale atıldı, oyunculara litrelerce su atıldı, Livakovic sakatlık geçirirken, yerde acıyla kıvranırken atılmayan malzeme kalmadı en son çenesi kanıyordu. Yani Fenerbahçe suçlu gibi bir algı yaratmaya çalışıyorsun kendince lakin hiç bulaşma o işlere. Daha maç başlamadan olan tonla olay var. Suçu günahı olmayan, kimseye hakaret etmeyen, sataşmayan adama, İsmail Kartal'a bile yabancı madde atıldı. Saha içi kavga hariç bu ve benim yazamadığım ne olaylar yaşandı. Halen daha çıkıp Fenerbahçe suçlu diyorsan yazıklar olsun. Şampiyonluk yolunda önemli bir 3 puan almış takımın sevinmesine bile tahammülün yok. Aa pardon Fenerbahçeye olan düşmanlıkmış bu. Çünkü Galatasaray 5 attığında tribünde horon tepildi, Icardi gol sevinçleri yapıldı hatta Trabzonspor formasına Icardi yazdıran taraftarlar vardı.
Küfür her stadda her takıma oluyor sadece size özel bir şey değil, öyle bir anlatıyorsun ki sanki tek küfür yiyen sizsiniz. 3 kere söyledim aynı şeyi son kez söylüyorum bir daha söylemeyeceğim; sevin, sevinmek en büyük hakkın böyle bir derbide kazandığın için eyvallah, ama usulunce sevin. Abartmadan veyahut milleti kışkırtmadan sevinsen bir kişi bile inmezdi o sahaya.

Küfür her stadda her takıma oluyor sadece size özel bir şey değil, öyle bir anlatıyorsun ki sanki tek küfür yiyen sizsiniz. 3 kere söyledim aynı şeyi son kez söylüyorum bir daha söylemeyeceğim; sevin, sevinmek en büyük hakkın böyle bir derbide kazandığın için eyvallah, ama usulunce sevin. Abartmadan veyahut milleti kışkırtmadan sevinsen bir kişi bile inmezdi o sahaya.

Birkac hafta once Icardi'nin Ankaragucu tribunune yaptigi hareket dun Fenerbahceli herhangi bir oyuncunun yaptigi hareketten kat be kat daha kistirticiydi. O zaman birisi inip Icardi'ye yumruk atsa ayni seyi diyecek miydin, tabi ki demeyecektin. Ankaragucu taraftari niye inmedi o zaman sahaya onlarin da hakkiydi. Sadece dunle alakali bir sey degil 10 yildir neredeyse her Trabzon macinda ayni olaylar oluyor ve bunu anlamamak icin israr ediyorsun. Kulubun baskani vakti zamaninda hakem odasini kitletmisti icerden cikamasinlar diye neyin kiskirtmasindan tahriginden bahsediyorsun.

Birkac hafta once Icardi'nin Ankaragucu tribunune yaptigi hareket dun Fenerbahceli herhangi bir oyuncunun yaptigi hareketten kat be kat daha kistirticiydi. O zaman birisi inip Icardi'ye yumruk atsa ayni seyi diyecek miydin, tabi ki demeyecektin. Ankaragucu taraftari niye inmedi o zaman sahaya onlarin da hakkiydi. Sadece dunle alakali bir sey degil 10 yildir neredeyse her Trabzon macinda ayni olaylar oluyor ve bunu anlamamak icin israr ediyorsun. Kulubun baskani vakti zamaninda hakem odasini kitletmisti icerden cikamasinlar diye neyin kiskirtmasindan tahriginden bahsediyorsun.
Icardi cezasını çekti konu kapandı. Yayıncı kuruluşta bile olmayan görüntüyle ceza verdiler adama. Tarihte ilk. Üstelik taraftara yapıldığı falan yok o hareketin, her futbolcunun maç içerisinde yaptığı bir şey. Her penis bölgesini kaşıyan futbolcuya ceza verilse ortada futbolcu kalmaz. Bir de Trabzon'un geçmişteki olaylarını anlatıp üste çıkmaya falan çalışma komik duruyor. O olayların dünkü olayla alakası yok.

Icardi cezasını çekti konu kapandı. Yayıncı kuruluşta bile olmayan görüntüyle ceza verdiler adama. Tarihte ilk. Üstelik taraftara yapıldığı falan yok o hareketin, her futbolcunun maç içerisinde yaptığı bir şey. Her penis bölgesini kaşıyan futbolcuya ceza verilse ortada futbolcu kalmaz. Bir de Trabzon'un geçmişteki olaylarını anlatıp üste çıkmaya falan çalışma komik duruyor. O olayların dünkü olayla alakası yok.

Icardi'nin yaptigi hareketi konu kapandi, goruntude yok, taraftara yapmadi vs. diye dondurmeye calisiyorsun ama sahaya atlayan adama tahrik oldugu icin hak veriyorsun ve ortada sahaya atlayip birine fiziksel hasar verecek kadar asla tahrik yok. Inanilmaz bir asagilik kompleksin var arkadasim ve bu hic saglikli degil. Icardi'nin yaptigi hareket cok net ve taraftara al bunu demistir. Pascal'dan farki malzemeyi ortaya cikarmamasi. Kaldi ki bu hareket bile bir insani sahaya inip ona fiziksel hasar vermeye itmemeli. O olaylarin da gayet dunku olayla alakasi var cunku kartopu etkisi bu. Trabzon camiasi ile Fenerbahce arasinda yasananlar dun ilk defa olmadi. Sen ise sanki onceden hicbir sey yokmus da dun oyuncular tahrik ettigi icin taraftar bir anda galeyana gelmis gibi gostermeye calisiyorsun.

İcardi'nin montaj görüntüsüne bile ceza veren PFDK, bakalım taraftar döven Fenerbahçe'ye ne ceza verecek? Öhm yanlış yazdım sanırım, ne ödülü verecek diyecektim. Tahmini olan var mı?

Ha bu arada Mert Hakan Yandaş isimli futbolcunun rakip kulübeyi tahrik eden hareketine bir ceza verilmedi değil mi arkadaşlar? Montaj falan değil, bizzat bu şahıs kendi hesabından paylaştı bu hareketi. Şaşırdık mı? Tabi ki de hayır. Konu Fenerbahçe olunca herkes, bu camianın her şeyine göz yumuyor.

İcardi'nin montaj görüntüsüne bile ceza veren PFDK, bakalım taraftar döven Fenerbahçe'ye ne ceza verecek? Öhm yanlış yazdım sanırım, ne ödülü verecek diyecektim. Tahmini olan var mı?

Ha bu arada Mert Hakan Yandaş isimli futbolcunun rakip kulübeyi tahrik eden hareketine bir ceza verilmedi değil mi arkadaşlar? Montaj falan değil, bizzat bu şahıs kendi hesabından paylaştı bu hareketi. Şaşırdık mı? Tabi ki de hayır. Konu Fenerbahçe olunca herkes, bu camianın her şeyine göz yumuyor.

Kendi takimin bu goruntuler montaj itiraz edip kanitlayacagiz dedi niye kanitlayamadi? Niye kanitlarini paylasmadi o zaman? Montaj oldugunu kanitlayabilir misin? Kaldi ki bu tarz olaylar ilk defa size yapilmadi Caner Erkin mac raporunda yazilmamasina ragmen dudak okumadan kufur sebebiyle ceza yedi. Fred Ingilizce bilmedigi icin FIFA kokarti alamayan hakem tarafindan bana kufur etti diye ceza yedi mesela agzi kapali olmasina ragmen. Farkindaysan konunun basindan beri 1 kere bile sadece Fenerbahce madur ediliyor diger takimlar kollaniyor diye bir sey demedim. Turk futbolunun ortak sorunlari ve bu sorunlardan en buyugu siddet ve ayrisma. Her takim sadece bize oynuyor, TFF Feneri kolluyor diye konu basindan beri mesaj yazan tek kisiler ne hikmetse GS taraftari. Fenerbahce kollansaydi Trabzonun sampiyon oldugu yil 2 macinda da yalandan kirmizi gosterilmezdi. Her takima uygulanan sacma kararlar var. Ortak bir sorun var ama dunku yasanan olaylari da tek suc Fenerbahceli futbolcularinmis gibi yansitan sizlersiniz. Bu ayristirilma, magdur, kompleks kafasindan cikin artik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı